Reklama

Reklama

GP w Vojens: Gollob goni Crumpa

W sobotę w duńskim Vojens Tomasz Gollob stanie przed szansą odrobienia części strat do prowadzącego w żużlowych mistrzostwach świata Jasona Crumpa. Po siedmiu eliminacjach cyklu Grand Prix drugi w klasyfikacji generalnej Polak traci do Australijczyka 35 pkt.

Gollob ostatnio spisuje się bardzo dobrze. Przed dwoma tygodniami w szwedzkiej Malilli był najlepszy i jeśli w sobotę powtórzy ten sukces jego szanse na tytuł mistrzowski staną się realne. Wprawdzie przewaga Australijczyka jest bardzo duża, ale do końca sezonu pozostaną trzy eliminacje na lubianych przez Polaka torach naturalnych, w tym kończący cykl GP turniej w Bydgoszczy, gdzie Gollob nie zwykł przegrywać.

Reklama

Turniej GP powraca do Vojens po siedmiu latach przerwy. Oprócz Golloba wystąpi w nim jeszcze trzech reprezentantów Polski: Sebastian Ułamek, Rune Holta i Grzegorz Walasek. Cała trójka ma coraz mniejsze szanse na miejsce w czołowej ósemce i zapewnienia sobie prawa startu w przyszłorocznych mistrzostwach. Ósmy jest obecnie Duńczyk Hans Andersen, który ma dwa punkty przewagi nad broniącym tytułu rodakiem Nickim Pedersenem. Ułamek traci do Andersena 15 pkt, Holta 18, a Walasek 24.

Z "dziką kartą" wystąpi w Vojens Niels Kristian Iversen, który w tym sezonie wystąpił już w GP w Kopenhadze, gdzie zajął czwarte miejsce.

Czołówka klasyfikacja MŚ po siedmiu turniejach GP:

1. Jason Crump (Australia)    126 pkt 
2. Tomasz Gollob (Polska)     91 
3. Greg Hancock (USA)       87 
4. Emil Sajfutdinow (Rosja)    82 
5. Andreas Jonsson (Szwecja)    67 
6. Fredrik Lindgren (Szwecja)   64 
7. Kenneth Bjerre (Dania)     63 
8. Hans Andersen (Dania)      61 
9. Nicki Pedersen (Dania)     59 
10. Leigh Adams (Australia)    47 
11. Sebastian Ułamek (Polska)   46 
12. Rune Holta (Polska)      43 
13. Chris Harris (Anglia)     43 
14. Grzegorz Walasek (Polska)   37 

Pozostałe turnieje:
12 września - Krsko (Słowenia)
26 września - Terenzano (Włochy)
17 października - Bydgoszcz
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Gollob | gollob

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje