Reklama

Reklama

GP Polski w kolarstwie torowym - Pawłowska wygrała scratch

Kolejne zwycięstwo w konkurencji scratch odniosła Katarzyna Pawłowska. Dwukrotna mistrzyni świata triumfowała w sobotę w międzynarodowych zawodach Grand Prix Polski na torze kolarskim w Pruszkowie. W sprincie na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Kuczyński.

Polka, startująca również z powodzeniem na szosie, znów była najszybsza w wyścigu "na kreskę", konkurencji, w której uczestnicy ruszają ze startu wspólnego, a wygrywa najszybszy na mecie po pokonaniu całego dystansu. Za Pawłowską finiszowały dwie zawodniczki belgijskie - Kelly Druyts i Jolien d'Hoore, piąta w londyńskich igrzyskach w wieloboju (omnium).

Wśród mężczyzn scratch wygrał Anton Muzyczkin z Białorusi, a najlepszy z Polaków Rafał Klepacki zajął siódme miejsce.

W pierwszym dniu zawodów, w których uczestniczą reprezentanci 19 krajów, w tym tak egzotycznych jak Trynidad i Tobago, odbyły się trzy finały. Obok wyścigów scratch przeprowadzono również, w bardzo mocnej obsadzie, konkurencję sprintu mężczyzn.

Reklama

Rywalizację sprinterów zdominowali Niemcy, którzy zjawili się w Pruszkowie w najmocniejszym składzie. Zwyciężył Joachim Eilers przed Stefanem Botticherem, a na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Kuczyński.

Szóste miejsce zajął Kamil Zieliński, który znakomicie pojechał w eliminacjach uzyskując drugi czas i ustępując tylko wielokrotnemu medaliście mistrzostw świata Robertowi Foerstemannowi. Czwarty rezultat w tej fazie rywalizacji uzyskał Krzysztof Maksel, a Kuczyński był dziewiąty.

Do 1/8 finału awansowało po pięciu polskich i niemieckich sprinterów. W ćwierćfinale Kuczyński wyeliminował samego Foerstemanna, a swoje pojedynki przegrali Zieliński, Mateusz Lipa i Krzysztof Maksel.

W półfinałach Kuczyński uległ Botticherowi, a Eilers wyeliminował Rosjanina Kiryła Samusienko. Wewnątrzniemiecki pojedynek o pierwsze miejsce wygrał Eilers, a na trzecim stopniu podium stanął Kuczyński, pokonując Samusienkę.   

W sobotę odbyły się również trzy konkurencje kolarskiego wieloboju - omnium. Wśród kobiet w czołówce na półmetku rywalizacji są Małgorzata Wojtyra i Katarzyna Pawłowska, w rywalizacji mężczyzn prowadzi po pierwszym dniu utytułowany Hiszpan Unai Elorriaga.

W pruszkowskiej Grand Prix Polski, zawodach które ustępują rangą tylko mistrzostwom świata i Pucharowi Świata, wystartowało blisko 100 zawodniczek i zawodników, walcząc o nagrody finansowe i punkty do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).        

Wyniki finałów pierwszego dnia:

Scratch  - kobiety

1. Katarzyna Pawłowska (Polska)

2. Kelly Druyts (Belgia)

3. Jolien d'Hoore (Belgia)

9. Małgorzata Wojtyra (Polska)

Scratch - mężczyźni

1. Anton Muzyczkin (Białoruś)

2. Maximilian Bayer (Niemcy)

3. Roman Lutsyszyn (Ukraina)

7. Rafał Klepacki (Polska)

Sprint - mężczyźni

1. Joachim Eilesr (Niemcy)

2. Stefan Botticher (Niemcy)

3. Kamil Kuczyński (Polska)

4. Kirił Samusienko (Rosja)

5. Robert Foerstemann (Niemcy)

6. Damian Zieliński (Polska)

7. Krzysztof Maksel (Polska)

8. Mateusz Lipa (Polska)

Dowiedz się więcej na temat: pruszków | kolarstwo torowe | Katarzyna Pawłowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje