Gortat znowu nie zagrał

Marcin Gortat z Orlando Magic nie zagrał w sobotnim meczu ligi NBA z Sacramento Kings. Po dwóch porażkach koszykarze Magic odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując we własnej hali drużynę z Kalifornii 121:103.

Gospodarze nie pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, nie zwalniali tempa i wygrali wszystkie kwarty. Najwięcej punktów zdobył dla nich Dwight Howard - 29.

W Denver miejscowi Nuggets przegrali z faworytami bieżącego sezonu według bukmacherów - Los Angeles Lakers 97:104. Bardzo mało brakowało, by po raz pierwszy od trzech lat gwiazda Nuggets - Carmelo Anthony zakończył mecz z jednocyfrowym dorobkiem. Goście skutecznie odcięli go od piłek i dopiero w ostatniej kwarcie Anthony rozkręcił się, zdobywając 11 z 13 punktów. W ostatniej minucie Anthony trafił dwukrotnie za trzy punkty. W ekipie gości wyróżnił się Kobe Bryant - 33 pkt.

Oprócz Los Angeles Lakers, dorobkiem trzech zwycięstw bez porażki na początku sezonu mogą pochwalić się Toronto Raptors, New Orleans Hornets i Houston Rockets. Raptors wygrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 91:87, a Jose Calderon ustanowił osobisty rekord w NBA - 25 pkt. Zdobył też trzy kluczowe punkty w końcówce meczu.

Hornets stosunkowo łatwo wygrali u siebie z Cleveland Cavaliers 104:92, a Suns, grając także we własnej hali, pokonali Oklahoma City Thunder 89:77. W tym ostatnim meczu Chińczyk Yao Ming uzyskał 36 pkt, ale skutecznością nie zaimponował (36 proc.).