Reklama

Reklama

Górnik zagra z Romą na Stadionie Śląskim

W trakcie konferencji zorganizowanej przez dyrekcję Stadionu Śląskiego i Górnik Zabrze potwierdzono, że jednym z pierwszych spotkań na zmodernizowanym obiekcie będzie mecz Górnika Zabrze z AS Roma.

- Dziś zaczynamy współpracę ze Stadionem Śląskim. Jednym z pomysłów, który postanowiliśmy zrealizować jest mecz Górnik Zabrze - AS Roma. Takie spotkanie się odbędzie, a jedyne pytanie brzmi "kiedy?". Plany co do organizacji takiego meczu były już dawno, ale Górnik próbował robić to sam i nie wyszło. Teraz wspomagamy się profesjonalistami z "4 Business Team" - powiedział prezes Górnika Łukasz Mazur.

- 15 kwietnia 2011 otrzymam konkretną informację, kiedy odbędzie się pierwsza impreza na "nowym" Stadionie Śląskim. Wtedy będę mógł przekazać prezesowi Mazurowi dokładny termin, kiedy mógłby się odbyć mecz Górnika z Romą - dodał dyrektor WOKiS Stadion Śląski w Chorzowie, Marek Szczerbowski. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to miało miejsce po Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie.

Reklama

- Wstępne rozmowy z Romą były prowadzone i jesteśmy w ciągłym kontakcie. Będziemy się posiłkować osobą pana Zbigniewa Bońka, który zadeklarował chęć pomocy przy organizacji tego meczu. Istotne dla nas jest to, żeby mecz odbył się w dogodnym terminie - uzupełnił Grzegorz Bartosz, przedstawiciel "4 Business Team".

Łukasz Mazur zdradził, że jego marzeniem jest, by meczem otwarcia po modernizacji Stadionu Śląskiego były Wielkie Derby Śląska, czyli spotkanie Górnika z Ruchem. Marek Szczerbowski dodał, że stadion jest otwarty również dla pozostałych śląskich zespołów, jak i dla reprezentacji Polski oraz koncertów muzycznych.

W 1970 roku, w półfinale ówczesnego Pucharu Europy Górnik zmierzył się właśnie na Stadionie Śląskim z rzymskim klubem. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2 i o awansie zabrzan do finału przesądził trzeci mecz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL