Reklama

Reklama

Gollob pomaga dzieciom

Grupa dzieci z domu dziecka w Bydgoszczy spędza tydzień wakacji w Szwecji na zaproszenie szwedzkiego klubu żużlowego Vastervik. Jednym z pomysłodawców i głównym gospodarzem jest Tomasz Gollob nazywany przez lokalnych mieszkańców Mr. Vastervik.

- Gollob jest dla tych dzieci idolem. Dla nas też, ponieważ całą karierę w Szwecji spędził właśnie w naszym klubie. Chcieliśmy jakoś zaznaczyć nasz związek z Polską i miastem tego żużlowca, i postanowiliśmy zorganizować wakacje polskim dzieciom. Tomasz bardzo się zapalił do tej idei i osobiście pokaże dzieciom, jak się jeździ na motocyklach żużlowych? - powiedział dyrektor sportowy Vastervik Conny Torstensson.

Grupa 12 dzieci przebywa w Szwecji od piątku. Tydzień pobytu jest bardzo urozmaicony, a punktem kulminacyjnym będzie wtorkowy mecz żużlowy pomiędzy Vastervik i Hammarby. Dzieci nie tylko zobaczą zawody, ale poznają się też z żużlowcami obu drużyn i będą mogły wejść do parku maszyn. Jak podkreślił przedstawiciel klubu - takiej grupy VIP-ów jeszcze nie mieliśmy.

Reklama

- Ich radość z pobytu jest ogromna, a Gollob jest uwielbianym przez nich sportowcem. To tak jakby szwedzkie dzieci pojechały do Włoch spotkać się ze Zlatanem Ibrahimovicem. Z drugiej strony ich pobyt u nas sprawi, że lokalna społeczność jeszcze lepiej pozna Polskę - podkreślił Torstensson.

- Tomasz Gollob to nie tylko kapitan naszej drużyny. Dla miejscowych kibiców to Mr. Vastervik. Jeździ u nas od 2001 roku i pomimo licznych propozycji z innych szwedzkich klubów pozostał u nas - powiedział kierownik drużyny i trener Petter Helgesson.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL