Reklama

Reklama

Golden League - Oslo: Marion Jones po raz 51., Chojecka czwarta

Marion Jones - podczas zawodów z cyklu Golden League na stadionie Bislett w Oslo - odniosła 51. z rzędu zwycięstwo na dystansie 100 metrów.

Trzykrotna złota medalistka olimpijska uzyskała czas 10,94 s i wyprzedziła Rosjankę Zhannę Pitusewicz (11,05 s) oraz swą rodaczkę Chryste Gaines (11,08 s). Wśród mężczyzn na tym samym dystansie triumfował Amerykanin Tim Montgomery w znakomitym czasie 9,84 (najlepszy w tym roku

Reklama

czas na świecie) wyprzedzając o 0,04 s Ato Boldona. Trzeci linię mety przekroczył Bernard Williams (9,99 s).

W czwartym w tym roku swym starcie na stadionie Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce) zajęła czwarte miejsce w biegu na 1500 m w lekkoatletycznym mityngu Złotej Ligi - Golden League - w Oslo, uzyskując czas 4.06,52.

Zwyciężyła Rumunka Violeta Szekely - 4.01,45 przed Amerykanką Suzy Favor-Hamilton - 4.03,60 i Portugalką Carlą Sacramento - 4.04,79.

Polka przyjechała do Norwegii prosto z obozu wysokogórskiego w Szwajcarii i - jak powiedziała - ten start był tylko epizodem na drodze do szczytu formy, który ma przypaść na mistrzostwa świata w Edmonton.

Mężczyźni
    100 m mężczyzn (wiatr + 2 m/s)
 1. Tim Montgomery (USA)      -  9,84 
 2. Ato Boldon (Trynidad)     -  9,88
 3. Bernard Williams (USA)    -  9,99
 4. Nobuharu Asahara (Japonia)- 10,02
 5. Brian Lewis (USA)         - 10,15
 6. Aham Okeke (Norwegia)     - 10,26
   3000 m z przeszkodami
1. Wilson Boit Kipketer (Kenia) - 8.12,63
2. Raymond Yator (Kenia)        - 8.13,71
3. Julius Nyamu (Kenia)         - 8.14,23
4. Ali Ezzine (Maroko)          - 8.15,93
5. L. Berlanas (Hiszpania)      - 8.18,14
6. Tim Broe (USA)               - 8.19,78
7. Gael Pencreach (Francja)     - 8.20,47
8. John Kosgei (Kenia)          - 8.25,34
   kula
1. Bradley Snyder (Kanada)   - 20,44
2. Michael Mertens (Niemcy)  - 19,58
3. Gjrran Srrli (Norwegia)   - 19,16
4. Andrej Borodkin (Ukraina) - 19,11
5. Jan Sagedal (Norwegia)    - 17,95
 5000 m 
1. Paul Bitok (Kenia)    - 13.00,10
2. Benjamin Limo (Kenia) - 13.01,88
3. John Kibowen (Kenia)  - 13.02,88
4. Luke Kipkosgei (Kenia)- 13.03,48
5. Sammy Kipketer (Kenia)- 13.03,92
6. Daniel Komen (Kenia)  - 13.07,80
   w dal 
1. Kevin Dilworth (USA)             - 8,15
2. Aleksiej Łukaszewicz (Ukraina)   - 8,13
3. Hussain Al Sabae (Kazachstan)    - 8,04
4. Dwight Phillips (USA)            - 8,00
5. Kareem Streete-Thompson (Kajmany)- 7,97
6. Kofi Amoah Prah (Niemcy)         - 7,90
 800 m
 1. Wilfried Bungei (Kenia)         - 1.44,91
 2. Jean-Patrick Nduwimana (Burundi)- 1.45,00
 3. Mbulaeni Mulaudzi (RPA)         - 1.45,04
 4. Glody Dube (Botswana)           - 1.46,28
 5. David Lelei (Kenia)             - 1.46,52
 6. Djabir Sad'd-Guerni (Algieria)  - 1.48,24
    mila
 1. Ali Saidi-Sief (Algieria)   - 3.48,23 
 2. Bernard Lagat (Kenia)       - 3.48,57
 3. Noah Ngeny (Kenia)          - 3.50,29
 4. Laban Rotich (Kenia)        - 3.52,19
 5. Reyes Estevez (Hiszpania)   - 3.52,68
 6. Craig Mottram (Australia)   - 3.53,06
    110 m ppł
 1. Allen Johnson (USA)        - 13,21
 2. Terrence Tramell (USA)     - 13,24
 3. Stanislav Olijars (Łotwa)  - 13,42
    oszczep
 1. Peter Blank (Niemcy)            - 86,90
 2. Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów) - 85,78 (rekord Polski)
 3. Steve Backley (W.Brytania)      - 82,51
 4. Raymond Hecht (Niemcy)          - 82,11
 5. Boris Henry (Niemcy)            - 81,96
 6. Eriks Rags (Łotwa)              - 80,56
Kobiety
    400 m ppł
 1. Tatiana Tereszczuk (Ukraina)  - 54,30
 2. Nezha Bidouane (Maroko)       - 54,62
 3. Tonja Buford-Bailey (USA)     - 54,81
 4. Parris Debbie-Ann (Jamajka)   - 55,17
 5. Ionela Tirlea (Rumunia)       - 55,58
 6. Surita Febbraio (RPA)         - 57,46
 
   100 m kobiet (wiatr - 0,1 m/s)
 1. Marion Jones (USA)                - 10,94
 2. Żanna Pintusewicz-Block (Ukraina) - 11,05
 3. Chryste Gaines (USA)              - 11,08
 4. Chandra Sturrup (Bahamy)          - 11,10
 5. Debbie Ferguson (Bahamy)          - 11,27
 6. Mercy Nku (Nigeria)               - 11,30
800 m
 1. Stephanie Graf (Austria)             - 1.58,20
 2. Maria Mutola (Mozambik)              - 1.58,70
 3. Fabienne Dos Santos (Brazylia)       - 1.58,83
 4. Letitia Vriesde (Surinam)            - 1.59,37
 5. Faith Macharia (Kenia)               - 1.59,80
 6. Tamsyn Lewis (Australia)             - 2.01,43
    1500 m
 1. Violeta Beclea-Szekely (Rumunia)      - 4.01,45
 2. Suzy Favor-Hamilton (USA)             - 4.03,60
 3. Carla Sacramento (Portugalia)         - 4.04,79
 4. Lidia Chojecka (Pogoń Polmos Siedlce) - 4.06,52
 5. Nuria Fernandez (Hiszpania)           - 4.06,96
 6. Sarah Schwald (USA)                   - 4.08,18
    wzwyż
 1. Inga Babakova (Ukraina)         - 2,00
 2. Wiktoria Palamar (Ukraina)      - 1,95
 3. Hestrie Cloete Storbeck (RPA)   - 1,93
 4. Wenelina Wenewa (Bułgaria)      - 1,93
 5. Kajsa Bergqvist (Szwecja)       - 1,93
 6. Amy Acuff (USA)                 - 1,93
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | bernard | Norwegia | RPA | Niemcy | Ukraina | Oslo | Marion Jones | jones | marion | USA | Kenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje