Gol Robert Lewandowskiego ze spalonego. Film

Borussia Dortmund pokonała 3-0 Karpaty Lwów w meczu grupy J Ligi Europejskiej. Dzięki temu drużyna z tercetem naszych piłkarzy - Jakubem Błaszczykowskim, Łukaszem Piszczkiem i Robertem Lewandowskim - zachowała szanse awansu.

Przed Borussią, która z dorobkiem 8 punktów zajmuje trzecie miejsce w grupie, jednak trudne zadanie. Lider Bundesligi, w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z FC Sevilla. Z kolei drugi w tabeli Paris Saint-Germain (9 punktów) zagra we Lwowie z Karpatami, dla których to będzie mecz bez stawki.

W spotkaniu z ukraińskim zespołem polski tercet zagrał od pierwszej minuty. Robert Lewandowski zastąpił kontuzjowanego Lucasa Barriosa. Polski napastnik nie zawiódł w 89. minucie, gdy zdobył gola na 3-0. Miał przy tym trochę szczęścia, gdyż arbiter liniowy nie dostrzegł, że w momencie podania piłki przez Nuriego Sahina polski napastnik był na minimalnym spalonym.

"Lewy" mógł odetchnąć z ulgą, gdyż w pierwszej połowie spudłował w dwóch dobrych sytuacjach.

Mecz na Signal Iduna Park rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (minus 8 stopni).