Gol Gola, majstersztyki Nowaka

Jeden raz Gol, dwa razy Nowak. Po bramkach tych dwóch piłkarzy GKS Bełchatów pokonał na własnym stadionie drużynę Polonii Bytom 3:1 (2:1). Goście prowadzili po trafieniu Gikiewicza z 10 minuty, ale gospodarze zdołali zdobyć trzy gole i wygrać. Zrobili to przy małej pomocy arbitra, który podyktował dyskusyjny rzut karny.

ZOBACZ RELACJĘ "MINUTA PO MINUCIE" Z MECZU GKS BEŁCHATÓW - POLONIA BYTOM

Goście wcale nie zamierzali w Bełchatowie grać na remis. Od początku prowadzili otwartą grę. W 10. minucie Waleryj Sokolenko dośrodkował z rzutu rożnego, a Łukasz Gikiewicz pięknym strzałem głową zdobył gola. Gospodarze zabrali się za odrabianie straty i dopięli swego w 23. minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Janusz Gol pokonując Michala Peskovica strzałem głową, po precyzyjnym dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego.

Niespełna 10 minut później w polu karnym Polonii powstało spore zamieszanie. Na murawę padł Gol, a arbiter podyktował "jedenastkę". Skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Dawid Nowak, który posłał piłkę do siatki efektowną podcinką w stylu legendarnego Czecha, Antona Panenki.

W 41. minucie kontuzji kolana doznał stoper Bełchatowa - Edward Cecot i został zastąpiony przez Pawła Magdonia. To już kolejny podstawowy obrońca w drużynie Rafała Ulatowskiego, który ma problemy zdrowotne.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali grę, a w końcówce Polonię po raz drugi "ukąsił" Nowak. Najlepszy piłkarz tego meczu ruszył do prostopadłej piłki, wybiegł sam na sam z Peskoviciem i miękkim lobem przerzucił bramkarza Polonii i podwyższając na 3:1!

PGE GKS Bełchatów - Polonia Bytom 3:1 (2:1)

0:1 Gikiewicz 10. min

1:1 Gol 22. min

2:1 Nowak 32. min (karny)

3:1 Nowak 87. min

Żółte kartki: Kuklis (GKS) oraz Trzeciak, Killar (Polonia)

Sędziował: Piotr Siedlecki (Warszawa)

Widzów: 3 500

GKS: Sapela - Popek, Lacić, Cecot (40. Magdoń), Popek, Chwalibogowski (74. Tosik), Gol, Cetnarski, Wróbel, Kuklis, Nowak (90. Kuświk)

Polonia: Pesković - Hricko, Killar, Klepczyński, Sokolenko, Grzyb, Bażik, Trzeciak (66. Basta), Jaromin (46. Bębenek), Tomasik, Gikiewicz (63. Zieliński)

Sędziują: Piotr Siedlecki (Warszawa) oraz Tomasz Ziajkowski i Jakub Wójcik (liniowi)