Reklama

Reklama

Globisz: Jeśli spadać, to z wysokiego konia

- Jeśli spadać, to z wysokiego konia. Czeka nas spotkanie, którego moi piłkarze nie zapomną do końca życia - powiedział trener reprezentacji U-20 Michał Globisz. W czwartek o godz. 22.45 Młode Orły zmierzą się w Toronto z Argentyną w 1/8 finału MŚ U-20. Polska ? Argentyna na żywo w INTERIA.PL

- Ogromna przygoda, podobnie jak mecz z Brazylią na otwarcie turnieju. Wiem, że czeka nas bardzo ciężkie zadanie, ale skoro pokonaliśmy "canarinhos", to dlaczego mamy nie wygrać z Argentyną?! - dodał Globisz.

Reklama

Polscy piłkarze mieli kilka dni odpoczynku i, zdaniem selekcjonera, wytrzymają trudy spotkania. - Ale warunki są naprawdę ciężkie. Trenujemy w 30-stopniowym upale, na dodatek przy ogromnej wilgotności. Problemem jest również sztuczna murawa, która porządnie daje się we znaki - wylicza trener Globisz. - Chłopcy żartują, że w czasie zajęć na tak rozgrzanej nawierzchni... buty im się palą.

Polski zespół przystąpi do konfrontacji z obrońcą mistrzowskiego tytułu osłabiony brakiem stopera Jarosława Fojuta (żółte kartki). Natomiast żaden z zawodników nie narzeka na problemy ze zdrowiem.

- Jestem nawet zdziwiony, bo przecież w poprzednich meczach graliśmy agresywnie, a żaden piłkarz nie odniósł kontuzji - cieszy się Globisz.

Opiekun Młodych Orłów nie ukrywa, że dzisiaj obierzemy defensywną taktykę. - Mam świadomość, jaka jest różnica w potencjałach obu zespołów - uzasadnia.

W pierwszej jedenastce wybiegną: Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Adrian Marek, Krzysztof Strugarek, Krzysztof Król - Artur Marciniak, Adam Danch, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Cywka - Patryk Małecki, Dawid Janczyk.

Wczoraj do 1/4 finału awansowały reprezentacje Czech, Hiszpanii, Austrii i USA.

Dowiedz się więcej na temat: Michał Globisz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje