Reklama

Reklama

GKS Katowice. Prezes Marcin Janicki odwołany

Rada Nadzorcza GKS-u Katowice odwołała w poniedziałek Marcina Janickiego z funkcji prezesa tego wielosekcyjnego klubu, którego większościowym udziałowcem jest samorząd miasta.

Janicki oddał się do dyspozycji rady po ostatnim meczu sezonu 1. ligi piłkarskiej, który katowiczanie przegrali u siebie z Bytovią Bytów 1-2 i opuścili zaplecze Ekstraklasy. Od razu pracę stracili wtedy trener Dariusz Dudek i szef sekcji futbolowej Tadeusz Bartnik.

Klub prowadzi ekstraklasowe drużyny siatkarzy, hokeistów i piłkarek nożnych.

Janicki kierował klubem od 2 listopada 2017, wcześniej przez cztery lata był wiceprezesem.

Po spadku trenerem piłkarzy został Rafał Górak, dyrektorem sportowym były asystent Adama Nawałki w sztabie kadry narodowej Robert Góralczyk.

Reklama

Zmiany zaszły wcześniej na stanowiskach szkoleniowców siatkarzy - Dariusz Daszkiewicz zastąpił Piotra Gruszkę - i hokeistów - Fin Risto Dufva zmienił Kanadyjczyka Toma Coolena.

W obu przypadkach umowy poprzednich trenerów wygasły, a zespoły miały za sobą udane sezony. Siatkarze zajęli ósme miejsce w PlusLidze, a hokeiści wywalczyli brązowy medal.

Piłkarze mieli w minionym sezonie - jak zresztą co roku - walczyć o awans do Ekstraklasy, tymczasem w spektakularny sposób pożegnali się z jej zapleczem.

W majowym meczu ostatniej kolejki sezonu przegrali u siebie z Bytovią Bytów 1-2 po golu strzelonym przez bramkarza Andrzeja Witana w ostatniej akcji doliczonego czasu. Do drugiej ligi spadły oba zespoły. Remis wystarczał katowiczanom do utrzymania.

Klub po spadku rozstał się z ośmioma zawodnikami, w tym byłym reprezentantem Polski Jakubem Wawrzyniakiem, z którym nie przedłużono wygasającego kontraktu.

Na wtorek zapowiedziano briefing wiceprezydentów Katowic poświęcony sytuacji w klubie.

Piotr Girczys

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy