Reklama

Reklama

GKS już negocjuje

Janusz Gol, Jacek Popek, Grzegorz Fonfara, Łukasz Sapela - to tylko niektórzy piłkarze PGE GKS Bełchatów, którym kończy się kontrakt z bełchatowskim klubem 30 czerwca bieżącego roku. Klub już podjął rozmowy z zawodnikami, których widzi w swej kadrze w przyszłym sezonie.

- W czerwcu kończą się kontrakty kilku zawodników GKS Bełchatów, z niektórymi zostały już podjęte rozmowy na temat ich pozostania w klubie. Jest także sprawa Piotra Kuklisa, którego chcemy wykupić z Widzewa Łódź i w tej sprawie kontaktowaliśmy się już z łódzkim klubem. Poza nimi są również zawodnicy, o których przydatności musi zadecydować sztab szkoleniowy - powiedział Michał Antczak, rzecznik prasowy klubu.

Z wymienionymi Golem, Popkiem, Fonfarą i Sapelą zostały już podjęte rozmowy na temat pozostania w klubie. Działacze Bełchatowa również będą się starać aby w zespole nadal grał były defensor Zagłębia Lubin, Mate Lacić. Sportową najprawdopodobniej opuszczą Paweł Magdoń, Maciej Stolarczyk, Piotr Klepczarek, Marcin Sobczak i Ihor Mihalevskyy.

Reklama

- Jestem już po pierwszej wstępnej rozmowie z działaczami klubu, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Mam chęć pozostać w Bełchatowie, choćby z tego powodu, że jest to jeden z czołowych zespołów w polskiej piłce. Szkoda byłoby się stąd ruszać. Nie ukrywam tego, że były już zapytania z innych klubów o moją osobę. Bełchatów ma pierwszeństwo, ale trzeba przyznać, że trochę późno rozpoczęli rozmowy na temat przedłużenia kontraktu - powiedział obrońca górników, Grzegorz Fonfara. "Fonfi" reprezentuje barwy Bełchatowa od 1 stycznia 2005 roku. W tym czasie awansował z GKS do Ekstraklasy, a także wywalczył wicemistrzostwo Polski w 2007 roku.

Kontrakt kończy się również szkoleniowcowi zespołu, Rafałowi Ulatowskiemu. - Nie ukrywam, że rozmawiam z klubem na temat pozostania. Na temat swojej przyszłości rozmawiam również z piłkarzami, aczkolwiek nie chce im zaprzątać głowy swoją osobą. Nie zapominajmy, że abym mógł dalej pracować w Bełchatowie będzie po raz kolejny potrzebna zgoda z PZPN, a także trenera Leo Beenhakkera. Byłem świadomy tego, że podpisuję kontrakt do czerwca i wtedy też będzie trzeba usiąść do kolejnych rozmów - zakończył Ulatowski.

Reklama

Reklama

Reklama