Reklama

Reklama

Giro di Lombardia kończy sezon kolarski

Włoch Damiano Cunego (Lampre) ma szanse na trzecie zwycięstwo w wyścigu Giro di Lombardia, który w najbliższą sobotę wystartuje z Varese. Jest to impreza kończąca sezon kolarski na szosie. W tym roku nie jest zaliczana do cyklu UCI Pro Tour.

Trasa 102. edycji wyścigu nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego roku. Licząca 242 km biegnie wokół jeziora Como. Ważnym miejscem dla losów wyścigu może okazać się podjazd San Fermo della Battaglia, znajdujący się pięć kilometrów przed metą. W poprzednim roku na tym wzniesieniu o zwycięstwo walczyli dwaj Włosi Damiano Cunego i Ricardo Ricco. Meta umiejscowiona jest w Como.

Oprócz ubiegłorocznego zwycięzcy Damiano Cunego, nie zabraknie mistrza olimpijskiego Samuela Sancheza (Euskaltel - Euskadi), a także aktualnego mistrza świata Alessandro Ballana (Lampre), którzy w zeszłym tygodniu starowali w wyścigu z Paryża do Tours.

Reklama

Pierwszą edycja imprezy zorganizowano w 1905 roku. Przez dwa lata start i meta znajdowały się w Mediolanie. Od 1907 odbywa się pod nazwą Giro do Lombardia. Najwięcej, bo aż pięciokrotnie wygrywał Fausto Coppi. Najlepszym polskim wynikiem w historii było 17. miejsce Sylwestra Szmyda (Lampre) w zeszłym roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama