Reklama

Reklama

Gervinho zostanie piłkarzem Arsenalu Londyn

Arsenal Londyn ustalił warunki indywidualnego kontraktu z gwiazdą OSC Lille, Gervinho. Napastnik podpisze umowę najpóźniej w piątek.

Napastnik OSC Lille Gervinho jest bardzo bliski podpisania kontraktu z Arsenalem Londyn. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej zawodnik to jeden z głównych architektów wielkich sukcesów Lille w ostatnim sezonie. Drużyna, w której na co dzień występuje reprezentant Polski Ludovic Obraniak, niespodziewanie zdobyła mistrzostwo i Puchar Francji, a Gervinho zdobył 18 goli i zaliczył 10 asyst we wszystkich rozgrywkach.

Jak poinformował w czwartek serwis goal.com Arsenal zapłaci za znanego z nieszablonowych zagrań napastnika 12 mln euro i podpisze z nim kontrakt na kolejne cztery lata. Nie jest wykluczone, że w związku ze spodziewaną na piątek finalizacją transferu, drużynę "Kanonierów" opuści Duńczyk Nicklas Bendtner.

Reklama

Źródła zbliżone do działaczy Arsenalu zdradzają, że klub z Londynu powinien dopiąć transfer już wkrótce. "Wydaje się przesądzone, że Gervinho zostanie piłkarzem Arsenalu do końca tego tygodnia" - twierdzą informatorzy.

Jeśli transfer iworyjskiego piłkarza doszedłby do skutku, to byłby to już trzeci istotny ubytek w kadrze Lille przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej do Newcastle United odszedł pomocnik Yohan Cabaye, natomiast środkowy obrońca Adil Rami zasilił hiszpańską Valencię.

Zawodnikami Arsenalu są polscy bramkarze Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama