Reklama

Reklama

Gay odpocznie w Niemczech

Potrójny mistrz świata z Osaki (100, 200 i 4x100 m) Amerykanin Tyson Gay postanowił przed pekińskimi igrzyskami odpocząć i leczyć uraz mięśnia dwugłowego w Niemczech.

26-letni sprinter w eliminacyjnych biegach na 200 m w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych odniósł kontuzję i nie zakwalifikował się do występu w Pekinie na tym dystansie.

"Niestety marzenia o podwójnym złocie olimpijskim trzeba odłożyć na cztery lata. Szkoda, ale najważniejsze, że leczenie przebiega sprawnie i zawodnik niebawem wróci do pełnych obciążeń treningowych. Na igrzyska będzie optymalnie przygotowany" - zapewnił trener Jon Drummond.

Gay w Pekinie wystąpi w biegu na 100 m oraz w sztafecie 4x100 m.

Reklama

"Teraz skupiamy się na rehabilitacji, ale niewykluczone, że Tyson wystartuje jeszcze 25 lipca w Londynie. Niewiele zmieniło się w naszych planach. Po mistrzostwach USA i tak mieliśmy przeznaczone dziesięć dni na odpoczynek" - dodał Drummond.

Jedynym zmartwieniem jest, że "Gay się teraz sam rozpieszcza i chodzi codziennie do restauracji z niezdrową żywnością. Najgorsze, że twierdzi, iż tego potrzebuje" - powiedział trener.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL