Reklama

Reklama

Gacek: Potrafiliśmy się podnieść

- Zasłużyliśmy wszyscy na słowa uznania. Pokazaliśmy charakter. Mimo, że w pierwszym secie tego spotkania przegrywaliśmy wysoko potrafiliśmy się podnieść - powiedział po sobotnim spotkaniu z Grecją libero reprezentacji Polski, Piotr Gacek.

- Zasłużyliśmy wszyscy na słowa uznania. Pokazaliśmy charakter. Mimo, że w pierwszym secie tego spotkania przegrywaliśmy wysoko potrafiliśmy się podnieść - powiedział po sobotnim spotkaniu z Grecją libero reprezentacji Polski, Piotr Gacek.

W spotkaniach z Argentyną w Budgoszczy i Grecją w Łodzi, Piotr Gacek zaprezentował się z dobrej strony, ale jak sam podkreślił, pozycja Krzysztofa Ignaczaka nie jest zagrożona.

- Między nami występuje tylko i wyłącznie rywalizacja sportowa. Poza boiskiem jesteśmy dobrymi kolegami. Myślę, że pozycja Krzyśka nie jest zagrożona. Jest wspaniałym zawodnikiem i ja powinienem się jeszcze trochę od niego uczyć - stwierdził Gacek.

- Cały czas ustawiamy grę w polu, bo w piątek nie było to naszym atutem. Po oglądnięciu pierwszego meczu stwierdziliśmy, że robimy podstawowe, elementarne wręcz błędy. W obronie mieliśmy podbić kilka piłek i to się udało. Trener jest dobrym taktykiem i fachowcem. Wie, co się dzieje na boisku w każdej chwili i jak trzeba szybko reaguje - dodał zawodnik AZS Częstochowa. Zdaniem Gacka kluczowymi elementami, które zadecydowały o sobotnim zwycięstwie nad Grecją była zagrywka i blok.

Reklama

- Pewna gra zagrywką i dobra gra blokiem. Jeżeli dobrze ustawiony jest blok nie ma też problemów z obroną w polu i to wszystko się zazębia. Zagraliśmy w paru elementach bardzo dobrze. W przyjęciu nie popełniliśmy tylu błędów, co w piątek. Myślę, że z czasem powinniśmy grać coraz lepiej. Efekty tych ciężkich treningów są już widoczne, a będą widoczne jeszcze bardziej. Tylko potrzebujemy trochę czasu - ocenił.

Po dwóch rundach spotkań Polacy mają na koncie komplet zwycięstw i pewnie prowadzą w tabeli grupy C.

- Jesteśmy zespołem na boisku i jesteśmy zespołem poza boiskiem i to przynosi efekt. Jesteśmy kumplami i nie ma żadnych niesnasek w drużynie. Jesteśmy dobrym teamem - zakończył Gacek.

Robert Kopeć, Rafał Dybiński; Łódź

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z drugiego meczu Polska - Grecja

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy