Reklama

Reklama

Futsalowa FC Barcelona zaproszona do Polski

Clearex Chorzów zaprosił futsalową Barcelonę do Polski z okazji 20-lecia śląskiego klubu. Nie wiadomo, czy Katalończycy przyjadą do Chorzowa.

Clearex Chorzów zaprosił futsalową Barcelonę do Polski z okazji 20-lecia śląskiego klubu. Nie wiadomo, czy Katalończycy przyjadą do Chorzowa.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

- Na razie jest problem z terminem. Pokryjemy koszty przylotu i pobytu - poinformował sponsor klubu Zdzisław Wolny.

Jeśli "Barca" przyjedzie, zagra w hali stojącej tuż obok stadionu Ruchu Chorzów. W czerwcu 2014 roku w katowickim Spodku prezentowali się siatkarze ze stolicy Katalonii. Przy 9-tysięcznej widowni przegrali z Czarnymi Katowice 1-3 w meczu promującym mistrzostwa świata.

Reklama

- Grudzień Hiszpanom nie odpowiada, zaproponowaliśmy więc przyjazd pod koniec sezonu i czekamy na odpowiedź. Alternatywą jest zaproszenie portugalskiej Benfiki Lizbona - dodał Wolny.

Jego zdaniem, po kilku "chudych" sezonach zmieniona personalnie drużyna znów powinna powalczyć o mistrzostwo Polski.

Clearex w futsalowej ekstraklasie gra nieprzerwanie od 1999 roku. Występował w Pucharze UEFA (odpowiednik Ligi Mistrzów) i w pierwszej edycji awansował do turnieju finałowego z udziałem ośmiu zespołów.

- Wtedy liczyłem, że pod egidą UEFA futsal pójdzie do przodu. Jednak europejska federacja nie płaci euro czy franka szwajcarskiego nawet za wygranie tej rywalizacji. Ale my się nie obrażamy, chociaż łatwo nie jest. Przykro nam, że trzeci raz mistrz Polski wycofuje się z gry (w tym roku Wisła/Krakbet Kraków). To nie jest dobre dla dyscypliny - uważa Wolny, który w przeszłości był prezesem i trenerem Cleareksu.

Podkreślił, że w jego klubie tylko jeden piłkarz nie pracuje zawodowo. - Pozostali mają normalne, pełne etaty i są w stanie poświęcić swój czas, by grać na niezłym poziomie.

Reklama

Reklama

Reklama