Reklama

Reklama

Freddie Ljungberg przejdzie testy w Celtiku Glasgow

Menedżer Celtiku Glasgow, Neil Lennon potwierdził, że do klubu przybędzie w tym tygodniu były reprezentant Szwecji, piłkarz m.in. Arsenalu - Freddie Ljungberg. Jak informuje BBC Sport, skrzydłowy przejdzie testy, po których być może podpisze kontrakt z klubem z Celtic Park.

33-letni Ljungberg ostatnie 18 miesięcy spędził w USA. W tamtejszej Major League Soccer gral dla Seattle Super Sounders i Chicago Fire. Ostatnio w Europie grał w 2008 roku. Jego ostatnim pracodawcą był występujący w Premier League londyński West Ham. Szwed rozstał się jednak z "Młotami" rozwiązując przedwcześnie kontrakt za porozumieniem stron.

Testy w Celtiku to jedna z ostatnich szans Freddiego na zaistnienie w europejskim futbolu. Menedżer Neil Lennon jest zachwycony perspektywą współpracy z 75-krotnym reprezentantem Szwecji.

Reklama

"To piłkarz wielkiego kalibru. Był na szczycie przez długi czas. Przyjedzie do nas, aby przyjrzeć się naszemu klubowi z bliska" - przyznał szkoleniowiec klubu Łukasza Załuski.

Boss Celtiku liczy, że Ljungberg będzie w formie i od razu wskoczy do składu jego drużyny wnosząc bezcenne doświadczenie i obycie na piłkarskich salonach. 33-latek przyda się tym bardziej, że Ki Sung-Yeung i Cha Du-Ri wyjeżdżają z reprezentacją Korei Południowej na mistrzostwa Azji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama