Reklama

Reklama

Francuski wioślarz Emmanuel Coindre przepłynął Ocean Indyjski

Francuski wioślarz Emmanuel Coindre jako pierwszy przepłynął Ocean Indyjski, pokonując trasę z zachodniego wybrzeża Australii na leżącą na wschód od Madagaskaru wyspę Reunion w czasie 56 dni 7 godzin i 29 minut.

39-letni Coindre jest także pierwszym człowiekiem, który używając jedynie siły mięśni przepłynął trzy wielkie oceany: Atlantycki (pięciokrotnie), Spokojny (jeden raz) i teraz Indyjski.

Reklama

- Wiosłować przez 7 tys. kilometrów, w upale, to prawdziwe wyzwanie. Ostatni tydzień był naprawdę ciężki. Po Oceanie Spokojnym łódź się ślizga, a po Indyjskim trzeba jednak włożyć dużo więcej siły. Wiosłowałem średnio 18 godzin dziennie, spałem trzy godziny. Miałem szczęście, że udało mi się uniknąć cyklonów, choć zaliczyłem dwie burze - opowiadał Coindre dziennikarzom.

- Nie przeżyłem szczególnie dramatycznych momentów. To moja siódma podróż przez ocean i zaczynam być uodporniony. Jedynym delikatnym momentem była wywrotka drugiego dnia - dodał.

Od 2004 roku Francuz spędził samotnie na oceanach 549 dni. Przepłynął w sumie 49 tys. kilometrów i zaliczył 43 wywrotki, w tym dwie podczas trwającej od 30 listopada wyprawy z Australii na Reunion.

Dowiedz się więcej na temat: wioślarstwo | Emmanuel Coindre | ocean indyjski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje