Reklama

Reklama

Francja w szoku po śmierci w katastrofie trojga sportowych gwiazd

Francja jest w szoku, po tym jak troje popularnych sportowców - trzykrotna medalistka olimpijska z Londynu w pływaniu Camille Muffat, brązowy medalista igrzysk z Pekinu w boksie Alexis Vastine i żeglarka Florence Arthaud zginęło w katastrofie śmigłowców w Argentynie.

Do tragedii doszło w trakcie zdjęć do programu telewizyjnego, w którym uczestniczyli. Zginęli wszyscy uczestnicy wypadku, w tym ośmiu obywateli Francji oraz dwóch argentyńskich pilotów.

- Czujemy ogromny smutek po nagłej śmierci naszych rodaków - powiedział prezydent Francji Francois Hollande.

Najbardziej utytułowana była 25-letnia Muffat. W igrzyskach w Londynie w 2012 roku sięgnęła po trzy medale - złoty na 400 m st. dowolnym, srebrny na 200 m st. dowolnym i brązowy w sztafecie 4x200 m st. dowolnym.

Reklama

28-letni Vastine w pekińskich igrzyskach wywalczył brąz w wadze lekkopółśredniej. Najstarsza z nich, 57-letnia Arthaud była żeglarką. W 1990 roku wygrała prestiżowe regaty Route de Rhum.

"Camille Muffat była niesamowitym sportowcem i inspiracją dla nas wszystkich" - napisała na Twitterze czterokrotna mistrzyni olimpijska Amerykanka Janet Evans.

Do kolizji doszło przy korzystnych warunkach pogodowych w pobliżu miejscowości Villa Castelli w prowincji La Rioja, ok. 1200 km na północny zachód od Buenos Aires.

Burmistrz Villa Castelli, Andres Navarrete, powiedział, że Francuzi należeli do ekipy filmowej kręcącej program "Dropped" - francuskie reality show, w którym znane osoby po wywiezieniu w odległe miejsce muszą samodzielnie powrócić do cywilizacji. Telewizja TF1 poinformowało, że program został zawieszony, a pozostali uczestnicy wrócą do Francji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL