Reklama

Reklama

Franciszek Smuda: Byliśmy na wakacjach

Trener polskiej kadry Franciszek Smuda nie chce bronić piłkarzy po przegranym 0-6 meczu towarzyskim z Hiszpanią w Murcji. Zaznacza jednak, że obie drużyny są na całkiem innym etapie przygotowań. - My byliśmy na wakacjach, oni jadą na mundial - skomentował.

- Oni nas zdominowali od pierwszych minut. Już po kwadransie wiedziałem, co się będzie działo. Nie można tego spotkania porównać z ich poprzednim, przeciwko Korei Południowej (1:0). W porównaniu z tym, co pokazali z nami, wtedy spacerowali - stwierdził polski szkoleniowiec.

Reklama

Smuda uważa, że na wyniku zaważyło przede wszystkim wyszkolenie techniczne i przygotowanie fizyczne.

- Nam zabrakło sił i nie daliśmy rady przeciwstawić się rywalom. Nie chcę stawać w obronie moich zawodników, bo w najczarniejszych snach nie spodziewałem się aż takiej porażki, ale my byliśmy już po sezonie, na wakacjach, a Hiszpanie przygotowują się do mistrzostw świata i tam będą walczyć o złoty medal - powiedział.

Trener przypomniał, że polski zespół jest jeszcze młody i z takich przegranych należy wyciągnąć odpowiednie wnioski, uczyć się na nich.

- Dla niektórych wymiar porażki będzie szokiem, ale mam nadzieję, że ta szkoła wyjdzie nam na dobre. Wynik tylko potwierdził, że przed nami jest jeszcze ogrom pracy. Będziemy mecz z Hiszpanami długo analizować, by wydobyć z niego jak najwięcej na przyszłość - zapewnił.

Smuda przyznał, że zawodnikom nie wychodziły także stałe fragmenty gry. - Ale najpierw musimy nauczyć się stwarzać sobie takie sytuacje, dopiero później zajmiemy się ich wykonywaniem - powiedział.

Polscy piłkarze ulegli we wtorek w Murcji mistrzom Europy Hiszpanom 0:6. Spotkanie zakończyło dwutygodniowe zgrupowanie reprezentacji, podczas którego biało-czerwoni zmierzyli się także z Finlandią i Serbią. W obu spotkaniach padł remis 0-0.

Marta Pietrewicz z Murcji

Czytaj też:

Hiszpania - Polska 6-0 w ostatnim sprawdzianie przed MŚ

Dariusz Dudka: Nie wiem czy dwa lata wystarczą

Tomasz Kuszczak: Katastrofa. Brak mi słów

Najwyższa porażka polskich piłkarzy od 50 lat

Lewandowski: Myślami byliśmy gdzie indziej

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja | Franciszek Smuda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje