Reklama

Reklama

Formuła E. Daniel Abt zawieszony przez Audi za oszustwo podczas wirtualnego wyścigu

To najprawdopodobniej koniec przygody Daniela Abta z zespołem Audi. Kierowca Formuły 1 został zawieszony za oszustwo, którego dopuścił się podczas wirtualnych zmagań. Pod jego nazwiskiem występował profesjonalny gracz Lorenz Hoerzing.

Wszystko wydarzyło się w miniony weekend, przy okazji piątej odsłony wirtualnych wyścigów Formuły E.

Na liście startowej znajdowało się nazwisko Abta. Poradził on sobie jednak nadzwyczaj dobrze, co wzbudziło pewne podejrzenia organizatorów.

Postanowili więc przyjrzeć się tej sprawie i na podstawie adresów IP ustalili, że to nie Abt brał udział w rywalizacji. W jego imieniu robił to e-sportowiec Hoerzing.

Wobec zaistniałych okoliczności zespół Audi wydał we wtorek komunikat, w którym poinformował o zawieszeniu Abta.

Reklama

- Daniel Abt nie prowadził swojego samochodu podczas kwalifikacji i wyścigu piątej rundy Race at Home Challenge 23 maja, ale pozwolił, aby robił to za niego profesjonalny zawodnik. Przeprosił za to następnego dnia i przyjął dyskwalifikację. Uczciwość, przejrzystość i konsekwentna zgodność z obowiązującymi przepisami to dla Audi priorytet - dotyczy to wszystkich działań, w które marka bierze udział, bez wyjątku. Z tego powodu Audi Sport zdecydowało o zawieszeniu Daniela Abta ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w komunikacie.

Portal The-race.com zapewnia, że choć mowa o zawieszeniu, dla Abta jest to najprawdopodobniej definitywny koniec pracy w zespole Audi. Kierowca został otrzymał także karę w wysokości 10 tys euro.

27-latek ma na koncie dwa zwycięstwa w Formule E. W roku 2018 triumfował w Meksyku i Berlinie.

Abt miał zostać poinformowany o decyzji zespołu we wtorkowy poranek.

TB

Dowiedz się więcej na temat: Formuła E | Daniel Abt | Audi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje