Reklama

Reklama

Firma Tilia przejmie ŁKS od miasta Łodzi

Powodzeniem zakończyły się negocjacje pomiędzy władzami Łodzi - właścicielem ŁKS Piłkarskiej Spółki Sportowej SA a firmą Tilia, która ma przejąć od miasta pierwszoligową drużynę.

Działająca w branży budownictwa sportowego Tilia wygrała przetarg zorganizowany przez magistrat na odkupienie od miasta akcji spółki. Nominalna wartość udziałów wyniosła 1 mln 71 tys. zł.

Jak poinformował w piątek na konferencji prasowej pełniący obowiązki prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński, negocjacje prowadzone przez obie strony były "trudne i twarde". "Udało się jednak dojść do porozumienia" - dodał. Podpisano protokół z negocjacji, a do protokołu załączony został projekt aktu notarialnego o przejęciu przez Tilię ŁKS Piłkarskiej Spółki Sportowej SA.

Reklama

Jak powiedział Sadzyński, ma on zapewnienie od prezesa firmy Tilia Filipa Keniga, że na konto miasta została już przelana pierwsza rata, tj. 20 proc. całej kwoty.

Obecny na konferencji prasowej Kenig nie krył zadowolenia z zakończenia negocjacji. Przyznał, że sprawa odkupienia od miasta akcji ŁKS była trudna, złożona i skomplikowana, ale udało się ją szczęśliwie sfinalizować. "Teraz przed nami wielkie wyzwanie. Musimy się wykazać, że jesteśmy w stanie poprowadzić najbardziej wiodącą sekcje 102-letniego klubu. Liczymy, że wywiążemy się z tego bez większych problemów" - powiedział.

Dodał jednocześnie, że w połowie kwietnia Tilia zorganizuje konferencję prasową, na której poinformuje dokładnie o planach działania klubu, jego schemacie organizacyjnym i strategii na przyszłość. Na dobrą przyszłość ŁKS liczy także prezydent Sadzyński. Jak powiedział, wierzy, że ŁKS będzie osiągał bardzo dobre wyniki, a miasto będzie z niego dumne.

ŁKS PSS SA został utworzony 29 grudnia 2009 roku. Kapitał założycielski spółki wyniósł 1 mln zł. Nowy podmiot przejął od prywatnej spółki ŁKS SSA zobowiązania finansowe oraz miejsca w rozgrywkach 1. i 4. ligi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje