Fiodor Łapin przygotuje Alberta Sosnowskiego do walki życia

Fiodor Łapin został szefem sztabu trenerskiego, który szykuje Alberta Sosnowskiego do pojedynku z Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Doświadczony i bardzo ceniony szkoleniowiec ma przede wszystkim opracować strategię na walkę. Jest też odpowiedzialny za całość przygotowań.

Reklama

- Fiodor Łapin ma ogromne doświadczenie i dużą wiedzę na temat wschodniej szkoły boksu. Uznałem, że to idealna osoba do wsparcia zespołu, z którym osiągałem ostatnie sukcesy i wywalczyłem mistrzostwo Europy. Cieszę się, że trener Łapin zaakceptował moją propozycję i przyjął wyzwanie - wyjaśnia "Dragon".

Zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, trenerem Alberta pozostał Jacek Dąbrowski. Natomiast za ogólne przygotowanie (kondycyjne, atletyczne, itp.) nadal będzie odpowiadał Paweł Gasser.

Dodajmy, że obaj od kilku miesięcy pracowali pełną parą, by Sosnowski wypadł jak najlepiej w planowanym na kwiecień pojedynku z Audleyem Harrisonem w obronie pasa mistrza Europy.

Wtedy do współpracy zaproszono dodatkowo Stanisława Łakomca, wysokiego mańkuta, który swoim autorytetem oraz wiedzą miał wspomóc sztab w odpowiednim przygotowaniu Alberta do walki z mistrzem olimpijskim z Sydney.

Ponieważ okoliczności się zmieniły i rywalem Polaka będzie Witalij Kliczko, dowodzenie przejął Fiodor Łapin, który przygotowuje również Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka do majowej walki o mistrzostwo świata wagi junior ciężkiej wersji WBC z Giacobbe Fragomenim.

Jacek Adamczyk

Dowiedz się więcej na temat: WBC | Fiodor Łapin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje