Reklama

Reklama

Fiński skoczek skazany!

Fiński skoczek narciarski Harri Olli został w poniedziałek skazany na 30 dni więzienia za przekroczenie szybkości i jazdę po pijanemu samochodem.

Olli został zatrzymany przez fińską policję drogową w miejscowości Lapinlahti w lipcu kiedy jechał z szybkością 141 kilometrów na godzinę w miejscu gdzie ograniczenie szybkości wynosiło 80 kilometrów. Badanie alkomatem wykazało zawartość 0,62 promila alkoholu.

W lutym podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie Olli pojawił się w hotelu w dniu konkursu w południe, po nocy spędzonej z prostytutkami. W kilka godzin później skoczył na odległość 206,5 metra. Po zakończeniu mistrzostw fińska federacja narciarska oficjalnie wykluczyła go z reprezentacji do końca sezonu po tym jak w wywiadzie dla fińskiej telewizji obraził trenera Janne Marvaila niecenzuralnymi słowami.

Reklama

W sierpniu zawodnik został wykluczony z reprezentacji jak nie stawił się na odjazd autobusu drużyny, która miała jechać z Einsiedeln do Courchevel. Olli zaspał z powodu całonocnej zabawy.

"Zachowanie Harriego staje się po prostu nieprawdopodobne i straszne, i mamy tylko nadzieję, że inni młodzi skoczkowie nie zarażą się tym trybem życia i nie pójdą w jego ślady" - powiedział trener fińskich skoczków Janne Vaatainen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy