Reklama

Reklama

FIFA walczy z nielegalną sprzedażą biletów

Im bliżej Mistrzostw Świata w Afryce, tym większe emocje i wzrost zapotrzebowania na bilety. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) uruchomiła sprzedaż online za pośrednictwem strony internetowej fifa.com, ale tradycyjnie znaleźli się też tacy, którzy postanowili zrobić biznes na sprzedaży nielegalnych wejściówek na to wielkie piłkarskie święto.

FIFA powołała z tej okazji specjalną komisję, która będzie monitorowała internetową sprzedaż biletów i jednocześnie ogłosiła, że oficjalne wejściówki wydrukowane zostaną dopiero kilka tygodni przed otwarciem Mistrzostw. Wcześniej nie będzie możliwości otrzymania papierowego biletu; tylko potwierdzenie elektroniczne o zakupie.

Reklama

Jeżeli jakiś kibic zostanie złapany z nielegalną wejściówką, to nie dość, że nie będzie mógł zobaczyć żadnego meczu, to spędzi czas w areszcie i zostanie mu postawiony zarzut o fałszerstwo.

FIFA podjęła także współpracę ze Scotland Yardem. - Podejmujemy poważne kroki w celu powstrzymania nielegalnej sprzedaży biletów na MŚ 2010. Każdy nieuczciwy sprzedawca zostanie zatrzymany. Po prostu nie możemy pozwolić na to, by prawdziwi fani futbolu byli oszukiwani w taki sposób - potwierdził sekretarz generalny FIFA, Jerome Valcke.

Jednocześnie FIFA ostrzega, że nie jest możliwy zakup pakietów turystycznych zawierających bilety, wyżywienie i noclegi od innego "tour-operatora" niż ten wyznaczony przez FIFA. - Tylko oficjalne biura turystyczne współpracujące z nami mogą zajmować się tą działalnością - zaznaczył Valcke

Dowiedz się więcej na temat: bilety | FIFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje