Reklama

Reklama

Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta. Niezwykłe historie zwykłych bohaterów

Już 6 kwietnia w warszawskim kinie Praha wystartuje Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta. W programie prawdziwe historie ludzi oddanych sportowej pasji, opowiedziane przez filmowców z całego świata i wyjątkowe spotkania. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zmienić styl życia, szukają inspiracji i ...lubią dobre kino. Sport zawodowy i amatorski kreuje mistrzów, a ci inspirują innych do aktywności fizycznej. Sztafeta to filmowe opowieści o przekraczaniu własnych granic. Sport dla każdego!

Już 6  kwietnia w warszawskim kinie Praha wystartuje Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta. W programie prawdziwe historie ludzi oddanych sportowej pasji, opowiedziane przez filmowców z całego świata i wyjątkowe spotkania. To propozycja dla tych, którzy chcieliby zmienić styl życia, szukają inspiracji i ...lubią dobre kino. Sport zawodowy i amatorski kreuje mistrzów, a ci inspirują innych do aktywności fizycznej. Sztafeta to filmowe opowieści o przekraczaniu własnych granic. Sport dla każdego!

W filmie "Fantastyczni przegrani: Inny świat" (Wonderful Losers: A Different World) w podróż zabiorą nas zawodowi kolarze, poznamy bohaterów drugiego planu zawodowych grup kolarskich, którzy swoją energię poświęcają dla liderów, którzy w kolarskim wyścigu biorą udział po to, by ktoś inny mógł go wygrać. Skąd czerpią motywację, skoro z góry skazani są na porażkę? Czy radość ze zwycięstwa grupy, jej lidera, jest wystarczająca? A może chodzi po prostu o wielkie pieniądze, które napędzają kolarskie koła? "Wyścig" (The Ride) opowiada natomiast fantastyczną historię z legendarnego Tour de France z początku XX wieku. To wielka gratka dla miłośników kolarstwa.

Jak zwykle pokażemy filmy o niezwykłych-zwykłych bohaterach, którzy przekraczają granice swoich możliwości. Bohaterką "Płyń Kim" (Kim Swims) jest kobieta, która jako pierwsza pokonała u wybrzeży San Francisco 30 mil wpław, w otwartych, zimnych wodach zamieszkałych przez rekiny. W Jordanii młode kobiety uprawiają piłkę nożną, dyscyplinę wydawałoby się zarezerwowaną dla mężczyzn. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? O przygotowaniach juniorek z Jordanii do mundialu 2016 opowiada film "17". Z kolei "Martha&Niki" wkraczają z impetem w świat hip-hopu, biorą udział w prestiżowym Juste Debout w Paryżu. Co zmienia się w ich życiu? O sile przyjaźni, męskiej inicjacji i wspólnocie opowiada nowozelandzki film "Zdobyte pole" (The Grond We Won). Farmerzy, rugbiści, ojcowie, synowie - przez rok towarzyszą im filmowcy, subtelnie i z sympatią przyglądając się swoim bohaterom. W niezwykłą podróż na Kilimandżaro zabierze nas Maciej Jabłoński i bohaterowie jego filmu "Kilithon", którzy jako pierwsi pokonali najwyżej położony maraton na świecie.

Sport to także wspólnota, np. sportowiec i kibic. Unikalna jedność. Nie istnieją bez siebie. Kochają się, choć czasami bywa bardzo ciężko. Bez kibiców nie byłoby sportu jaki znamy - globalnej maszyny generującej emocje i gigantyczne zyski. O tym opowiada Michał Bielawski w serialu "Kibice". Na Sztafecie pokażemy dwa odcinki, o kibicach siatkówki i żużla - obie grupy bardzo charakterystyczne, oddane swoim drużynom i sportowi.

Reklama

Program festiwalu

Piątek, 6 kwietnia
17.30 "Płyń Kim" (Kim Swims) reż. Kate Webber, USA  2017, czas trwania: 75 min
19.00 "Kibice" reż. Michał Bielawski, dwa odcinki serialu Canal+, (darmowe wejściówki na ten seans będą do odebrania w kasie kina)
Po projekcji spotkanie z reżyserem, dziennikarzem; Michałem Bielawskim i Markiem Magierą, dziennikarzem sportowym
 
Sobota, 7 kwietnia
15.00 "17", reż. Widad Shafakoj, Jordania 2017, czas trwania: 73 min.
Po filmie dyskusja "Kobiety i futbol", którą poprowadzi Alternatywny Klub Sportowy ZŁY. Gościem specjalnym spotkania będzie Jared Brzyński autor książki "Kobiety i futbol".
17.15  "Wyścig" (Le Ride), reż. Phil Keoghan, USA, Francja, Nowa Zelandia 2016, czas trwania: 90 min.
19.15  "Fantastyczni przegrani: Inny świat" (Wonderful Losers: A Different World) reż. Arunas Matelis, Litwa, Włochy, Szwajcaria, Belgia, Łotwa, UK, Irlandia,Hiszpania 2017  czas trwania: 71 min.
Gośćmi specjalnymi projekcji będą: Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski, uczestnich wielkich tourów, zwycięzca Tour de Pologne. Dziś dyrektor dportowy Road Tour, największego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów w Polsce. Dariusz Baranowski polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk. Uczestnik wielkich tourów. Ściagał się w Tour de France i Giro d’Italia. Dziś komentator telewizji Eurosport. Adam Probosz, komentator Eurosportu, dziennikarz sportowy.
 
Niedziela, 8 kwietnia
14.00 "Martha&Niki", reż. Tora Martens, Szwecja 2016, czas trwania: 90 min.
Po projekcji pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy 41. Wystąpią Martyna Chęciel, Julka Falkowska, Marek Bartosiewicz, Janek Czajkowski i Kamil Weroński.
16.00 "Zdobyte pole" (The Ground We Won) reż. Christopher Pryor, ) Nowa Zelandia 2015, czas trwania: 91 min.
17.30 "Rodzina FIFA: Historia miłosna" (A FIFA Family: A love story) reż. Niels Borchert Holm, Dania, Szwecja 2017, czas trwania: 60min.
19.00 "Kilithon", reż. Maciej Jabłoński, Polska 2018, czas trwania: 50 min.
Po projekcji spotkanie z reżyserem Maciejem Jabłońskim oraz bohaterami filmu, uczestnikami Kilimanjaro Extreme Marathon najwyżej startującego maratonu na Ziemi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL