Reklama

Reklama

Fatalna kontuzja Polki, przerwany występ w finale

Marta Pihan-Kulesza, jedyna Polka, która zakwalifikowała się do wielobojowego finału mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej w Bazylei, niestety nie ukończyła finałowych zmagań. Powodem była fatalna kontuzja, której nabawiła się nasza zawodniczka.

Najbardziej doświadczona z naszych reprezentantek była też jedyną, która awansowała do finału wieloboju podczas mistrzostw Europy w Bazylei. Niestety w ćwiczeniach wolnych po jednym ze skoków fatalnie upadła i natychmiast złapała się za kolano. Marta Pihan-Kulesza musiała niestety wycofać się z dalszej rywalizacji.


Na razie nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat tego, jak poważny jest to uraz. Niestety w pierwszej chwili wyglądało to tak, jakby Polka miała uszkodzone więzadło w kolanie, co oznaczałoby bardzo poważne konsekwencje. Póki nie ma jednak żadnego komunikatu od lekarza kadry, nie warto snuć negatywnych wizji.

Pihan-Kulesza to wielokrotna mistrzyni Polski i dwukrotna olimpijka z Pekinu i Londynu. W 2016 roku, w związku z ciążą i narodzinami córki, postanowiła zakończyć karierę. Jednak w 2018 roku wróciła ze sportowej emerytury, notując kilka świetnych wyników, zarówno w mistrzostwach Polski, jak i w Pucharze Świata. Kłopoty finansowe i zawieszenie Polskiego Związku Gimnastycznego sprawiły, że straciła szansę wyjazdu na mistrzostwa Europy Mersin. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL