Reklama

Reklama

Ewa Swoboda Sportowcem Lutego w plebiscycie RMF FM i Interii!

Rekordzistka Polski w halowym biegu na 60 m została najlepszym Sportowcem Lutego w plebiscycie RMF FM i portalu Interia. Zdobyła 56 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęli Robert Lewandowski, który przez ekspertów był typowany na faworyta, oraz Małgorzata Białecka.

Słuchacze i internauci docenili świetne wyniki, które polska sprinterka osiąga w tym roku.  

19-letnia zawodniczka poprawiła halowy rekord Polski w biegu na 60 m. Podczas halowego mityngu uzyskała wynik 7,07 sekundy, który jest jednocześnie najlepszym tegorocznym rezultatem wśród seniorek i rekordem świata juniorek.

W lutym była też najlepsza na mityngu w Duesseldorfie (7,16 s), wygrała również bieg podczas Pedros Cup. 

Wcześniej Swoboda ustanowiła rekord Polski, który był o 11 lat starszy od niej!

Sprinterka wyprzedziła Roberta Lewandowskiego (16 proc. głosów), który w lutym dla Bayernu zdobył cztery bramki i wyprzedził Pierre'a-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców Bundesligi. 

Trzecia była Małgorzata Białecka, która została żeglarską mistrzynią świata w klasie RS:X.

Reklama

- Ewa Swoboda pokazała się w lutym jako bardzo utalentowana zawodniczka. Myślę, że właśnie jej należy się wyróżnienie w tym miesiącu - ocenia z w rozmowie z Interią Wojciech Skupień, były skoczek narciarski.Zwycięzca konkursu

Nagrodziliśmy też autorkę najciekawszego uzasadnienie wyboru. Zestaw gadżetów otrzymuje Pani Patrycja. Gratulujemy!

Oto uzasadnienie wyboru Pani Patrycji:

"Ewa Swoboda - ma osiągnięcia na miarę sportowca wszech czasów. Młoda, ambitna, zdyscyplinowana. W jej życiu liczy się sport i tylko sport. Na każdych zawodach dokonuje niemożliwego. Jest przyszłością naszego narodu, nadzieją młodych. Brawo Ewa!"


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL