Euro U-21. Francja - Chorwacja 1-0

Francja wywiązała się z roli faworyta i pokonała Chorwację 1-0 w drugiej kolejce rozgrywek grupy C piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21.

Grupa C - zobacz szczegóły i tabelę

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Chorwaci długo nie potrafili stworzyć groźnej okazji do zdobycia bramki, a Francuzi szybko objęli prowadzenie i kontrolowali spotkanie.

W 8. minucie Moussa Dembélé wykorzystał dośrodkowanie Jeffa Reine-Adalaide i uderzeniem głową pokonał chorwackiego bramkarza.

Pod bramką Francji groźnie było tylko w 35. minucie, gdy Nikola Vlasić odebrał piłkę jednemu z rywali, podał do Marina Jakolisza, ale ten spudłował.

Francuzi zamierzali wygrać jak najmniejszym nakładem sił i w drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali Chorwaci.

W 64. minucie dobrą pozycję strzelecką miał Nikola Moro, jednak zdołał zablokować go Ibrahima Konaté. Chorwaci domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie dał się naciągnąć. Pięć minut później 19-letni chorwacki napastnik Legii Warszawa - Sandro Kulenović wygrał twardy pojedynek z Dayotem Upamecano i wypalił na bramkę, ale trafił w słupek!

Pierwszy strzał na bramkę Josipa Posaveca w drugiej połowie oddał Dembele dopiero w 85. minucie - Chorwat odbił piłkę. Dembele nie wykorzystał idealnej okazji na podwyższenie prowadzenia w 89. minucie, gdy po ładnej oskrzydlającej akcji z bliska główkował obok słupka.

Liderami grupy C są Rumuni, którzy podobnie jak Francuzi mają sześć punktów, ale legitymują się lepszym bilansem bramkowym. O tym kto wygra grupę, zadecyduje bezpośrednie stracie obu zespołów (poniedziałek 24 czerwca o godz. 21).

MZ

2. kolejka UEFA Euro U-21
2019-06-21 21:00 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 3416 | Arbiter: S. Gözübüyük
Robert Murić63′
66′ Jules Olivier Ntcham
Luka Ivanušec86′
73′ Jeff Reine-Adélaïde
Nikola Moro
Lucas Tousart
Ivan Šunjić
 8′ Moussa Dembélé
Nikola Vlašić
65′ Marcus Thuram
Marijan Čabraja
66′ Houssem Aouar
Branimir Kalaica
Fodé Ballo Touré
Toma Bašić
73′ Mattéo Guendouzi Olié
Kristijan Bistrović
Ibrahima Sissoko
Josip Brekalo63′
65′ Romain Del Castillo