Reklama

Reklama

Euro 2012: Zdążymy!

Jeśli będziemy pracowali tak konsekwentnie jak przez kilka ostatnich miesięcy, to na pewno zdążymy z przygotowaniami do Euro 2012 - powiedział w poniedziałek we Wrocławiu prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

Herra podkreślił, że cały harmonogram przygotowań zawiera ponad 360 projektów inwestycyjnych, nie licząc centrów przygotowawczych i hoteli, który jest bardzo dokładnie opisany i kontrolowany.

"Już w 2-3 kwartale przyszłego roku ponad 50 proc. tych inwestycji wejdzie w fazę budowania. Wiemy już ile będzie potrzebnych karetek, jak przygotowane i wyposażone powinny być szpitale i jak ma funkcjonować straż pożarna" - mówił Herra podczas II Polsko-Ukraińskiego Forum Gospodarczego "Szanse gospodarcze dla Polski i Ukrainy w świetle Euro 2012".

Reklama

Minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna podkreślił, że Euro będzie mogło się odbyć tylko wtedy, gdy zostanie zorganizowane wspólnie z Ukrainą. Dodał, że konieczna jest także współpraca między rządem, samorządami, a także miastami- gospodarzami turnieju.

"Niezbędne jest także współdziałanie w regionie, ponieważ mecze nie odbędą się jeśli nie będzie dobrej bazy treningowej" - dodał.

Również ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Polsce Ołeksander Mocyk, zaznaczył, że tylko we współpracy obu państw uda się zrealizować hasło "Dwa kraje jedna drużyna". Przypomniał także, że we wrześniu oddano już do użytku stadion w Dniepropietrowsku.

"W przyszłym roku zakończymy budowę stadionu w Doniecku, rozpoczęliśmy także rekonstrukcję stadionu w Kijowie. Jedyny problem to Lwów, ale tam trwają już negocjacje i wierzę, że w ciągu kilku tygodni uda się podpisać odpowiednie porozumienie" - mówił dyplomata.

Herra podkreślił, że również w Polsce budowa stadionów posuwa się zgodnie z planem. "Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę dwóch trybun w Poznaniu i przetarg na rozbudowę stadionu w Krakowie (przetarg krakowski został w poniedziałek unieważniony, o czym w momencie rozmowy prezes Herra jeszcze nie wiedział - przyp. red). Gdańsk przed terminem otrzymał pozwolenie na budowę, a prace na Stadionie Narodowym w Warszawie już trwają" - opowiadał.

We Wrocławiu do finałowego etapu przetargu na budowę stadionu zakwalifikowały się dwie firmy, ale dwie kolejne złożyły odwołania, jednak prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, zapowiedział, że stadion zostanie wybudowany przed końcem 2010 r.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | W.E. | Herra | przetarg | Marcin Herra | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje