Reklama

Reklama

Euro 2012: Rooney zawieszony na trzy mecze

Piłkarz reprezentacji Anglii Wayne Rooney został ukarany dyskwalifikacją za kopnięcie rywala w eliminacyjnym spotkaniu z Czarnogórą. Napastnik Manchesteru United nie zagra w trzech meczach przyszłorocznych mistrzostw Europy.

"UEFA podjęła decyzję o dyskwalifikacji Rooneya na trzy najbliższe mecze o punkty" - poinformowała oficjalna strona unii.

To oznacza, że zawodnik nie zagra w fazie grupowej Euro 2012.

Rooney otrzymał czerwoną kartkę po tym, jak w meczu z Czarnogórą (2-2), w 74. minucie kopnął Miodraga Dzudovica. Piłkarzowi przysługuje prawo odwołania.

"W związku z karą, jaka została nałożona na Wayne'a Rooneya, czekamy na pełne uzasadnienie wyroku ze strony Komisji Dyscyplinarnej i po wewnętrznej dyskusji odpowiemy UEFA oraz szerzej skomentujemy tę karę" - można przeczytać w oświadczeniu FA.

Reklama

W listopadzie reprezentacja Anglii zagra dwa mecze towarzyskie - z Hiszpanią (12.11) i Szwecją (15.11). Jeszcze przed ogłoszeniem kary dla napastnika Manchesteru United trener reprezentacji Fabio Capello zapowiedział, że nie wystawi go w tych spotkaniach. Po wyroku UEFA włoski szkoleniowiec zapewnił jednak, że Rooney znajdzie się w 23-osobowej kadrze na mistrzostwa Europy.

Ostatnie dni nie były spokojne dla Rooneya. Przed tygodniem policja aresztowała jego ojca i wujka w związku z toczącym się śledztwem w sprawie ustawiania wyników meczów piłkarskich.

Zobacz faul Rooneya

Reklama

Reklama

Reklama