Reklama

Reklama

Euro 2012: Przesunięty przetarg we Wrocławiu

Otwarcie ofert i ewentualne ogłoszenie generalnego wykonawcy na budowę wrocławskiego stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku zostało przesunięte na 19 grudnia, powiedziała w środę rzeczniczka prasowa spółki Wrocław 2012 Magdalena Malara.

Otwarcie ofert i ewentualne ogłoszenie  generalnego wykonawcy na budowę wrocławskiego stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku zostało przesunięte na  19 grudnia, powiedziała w środę rzeczniczka prasowa spółki Wrocław  2012 Magdalena Malara.

Pierwotnie trzy firmy, które zakwalifikowały się do finałowego etapu, miały do środy złożyć oferty. Jak powiedział wcześniej prezes spółki Wrocław 2012 Sławomir Wojtas, generalny wykonawca mógłby zostać ogłoszony jeszcze tego samego dnia.

W rozmowie z Malara wyjaśniła, że przesunięcie terminu na składanie ofert jest związane z pytaniami do inwestycji, jakie zgłosiło jedno z konsorcjów. - Firma prosi o uszczegółowienie niektórych założeń projektu i w związku z tym komisja przetargowa zdecydowała się na przesunięcie terminu do 19 grudnia - dodała rzeczniczka.

Reklama

Komisja chce zapoznać się ze złożonymi dokumentami jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, by jeszcze w tym roku wyłonić najkorzystniejszą.

Każda oferta będzie oceniana według trzech kryteriów: ceny, terminu wykonania i okresu udzielonych gwarancji. Na wszystkie inwestycje związane z budową stadionu na wrocławskich Maślicach miasto może przeznaczyć ok. 520 mln zł.

Stadion na Euro 2012 ma pomieścić ok. 44 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz rozgrywania meczów będzie można m.in. organizować koncerty.

Na stadionie znajdzie się także m.in. kasyno, dyskoteka, restauracja na ok. 1600 osób oraz kompleks biurowo-konferencyjny. Budowa ma się zakończyć najpóźniej w grudniu 2010 r.

Podczas Euro 2012 we Wrocławiu mają zostać rozegrane trzy spotkania grupowe. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie się nazywał nowy stadion.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL