Reklama

Reklama

Euro 2012: Ogromna promocja Międzychodu

Z dużą radością przyjęto w Międzychodzie informację, że to 10-tysięczne miasteczko w województwie wielkopolskim znalazło się na rekomendowanej przez UEFA liście centrów pobytowych dla uczestników Euro 2012.

- To bardzo duży sukces dla nas, dla całej gminy i regionu. Ta informacja spowoduje uruchomienie całego procesu inwestycyjnego. Mamy już gotową koncepcję, jesteśmy przygotowani pod względem finansowym i merytorycznym. Wystarczy teraz ogłosić przetargi - powiedział dyrektor Międzychodzkiego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Mierzynie Mirosław Leśny.

Stadion piłkarski w Międzychodzie liczy sobie 100 lat i wymaga modernizacji. Jak dodał Leśny, sporo środków pochłonie budowa nowego zaplecza socjalno-sanitarnego z nowoczesną odnową biologiczną. Obiekt, który leży w centrum miasta, musi też spełniać określone wymogi bezpieczeństwa, tak by reprezentacje mogły w ciszy i spokoju przygotowywać się do meczów.

Reklama

- Modernizacja ośrodka powinna zakończyć się do końca przyszłego roku. Niestety, nie możemy liczyć na dofinansowanie inwestycji, musimy to uczynić w własnych środków - przyznał Leśny.

Do położonego 70 kilometrów od Poznania Międzychodu zostały przydzielone dwa hotele - Pałac "Wiejce" oraz Dworek Olenderski w Prusimiu. Oba usytuowane są w niezwykle malowniczym otoczeniu, a swoim wystrojem nawiązują do polskiej tradycji z XVIII i XIX wieku. Zdaniem Leśnego, możliwość wyboru dwóch hoteli, wzmacnia kandydaturę Międzychodu.

- Jeśli któraś z reprezentacji zdecyduje się na jeden z tych hoteli, będzie trenować na naszym ośrodku. Mamy jednak świadomość, że obecność na liście niczego nie gwarantuje. Ale nawet, jeśli nie będziemy gościć uczestników Euro 2012, to miasto zyska nowoczesną infrastrukturę sportową o europejskim standardzie - podkreślił.

Dowiedz się więcej na temat: Międzychód | promocja | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje