Reklama

Reklama

Euro 2012: Feministki na Ukrainie chcą ciepłej wody

"Żegnaj niemyta Ukraino!" - pod takim hasłem ukraińskie feministki z ruchu Femen protestowały w czwartek przeciwko corocznym, letnim przerwom w dostawach ciepłej wody w Kijowie, które władze stolicy tłumaczą koniecznością konserwacji rur.

"Nie ma wody w kranie - myję się na Majdanie" - wykrzykiwały młode działaczki Femenu, urządzając sobie kąpiel w fontannie na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości.

Feministki zwróciły uwagę, że jeśli tradycja odłączania ciepłej wody utrzyma się w stolicy Ukrainy do Euro 2012, kibice, którzy przyjadą wówczas do Kijowa, będą się mogli umyć tylko w miejskich fontannach.

W akcji uczestniczyło 13 młodych kobiet. Ubrane były w skąpe stroje, udekorowane kolorami flag państw, które wezmą udział w organizowanych wspólnie przez Ukrainę i Polskę piłkarskich mistrzostwach Europy w przyszłym roku.

Reklama

Organizacja Femen gromadzi aktywistki, które walczą z dyskryminacją kobiet na Ukrainie, urządzając prowokacyjne manifestacje. Ruch istnieje od 2008 r., a w ramach swej najgłośniejszej akcji "Ukraina to nie burdel" walczy z seksturystyką i prostytucją.

Dowiedz się więcej na temat: Femen | Euro 2012 | Kijów | feminizm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje