Reklama

Reklama

Euro 2012: Delegacja UEFA wizytuje Gdańsk

Wizytę w Gdańsku rozpoczęła w poniedziałek sześcioosobowa delegacja UEFA w związku z organizacją przez to miasto spotkań Euro 2012. Delegaci m.in. zapoznali się z historią i współczesnością miasta.

Wizytę w Gdańsku rozpoczęła w poniedziałek sześcioosobowa delegacja UEFA w związku z organizacją przez to miasto spotkań Euro 2012. Delegaci m.in. zapoznali się z historią  i współczesnością miasta.

Goście z UEFA sprawdzają system transportu zbiorowego, zapoznają się z planami rozbudowy lotniska, a także odwiedzą szpitale i hotele.

- Prezydent Paweł Adamowicz przedstawił komisji prezentację dotyczącą historii, kultury Gdańska, ale także mówiącą o wykształceniu czy zainteresowaniach gdańszczan. Druga prezentacja to virtual city tour. Zastępca prezydenta Marcin Szpak przedstawił koncepcje rozbudowy np. lotniska, sieci transportowej, bazy hotelowej - powiedział rzecznik projektu EURO 2012 w Gdańsku Michał Brandt.

Reklama

Strona Gdańska przedstawiła np. pomysł wzbogacenia bazy hotelowej dzięki statkom-wycieczkowcom, które mogłyby zacumować w gdańskim porcie na czas mistrzostw.

Michał Brandt wyjaśnił również, że delegaci po "sesji prezentacyjnej" spotkali się w poniedziałkowy wieczór z przedstawicielami m.in. Zakładu Komunikacji Miejskiej i Akademii Medycznej w Gdańsku. Podczas spotkania zadawano pytania np. o transport czy zabezpieczenie medyczne.

- Nie wiemy, czy we wtorek delegaci będą chcieli oglądać teren, na którym stanie Baltic Arena, ale na taką ewentualność jesteśmy oczywiście przygotowani. Delegaci będą chcieli zapewne zobaczyć lotnisko, na własne oczy sprawdzić funkcjonowanie transportu czy udać się do Akademii Medycznej - dodał Michał Brandt.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL