Reklama

Reklama

Euro 2012: Belgia gotowa pomóc Ukrainie

Belgia, która wspólnie z Holandią organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy w 2000 roku, jest gotowa pomóc Ukrainie w przygotowaniach do Euro 2012 - oświadczył przebywający w Kijowie belgijski minister spraw zagranicznych Karel de Gucht.

Belgia, która wspólnie z Holandią  organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy w 2000 roku, jest  gotowa pomóc Ukrainie w przygotowaniach do Euro 2012 - oświadczył  przebywający w Kijowie belgijski minister spraw zagranicznych  Karel de Gucht.

"Organizacja tych mistrzostw jest ważna nie tylko dla futbolu, ale dla samej Ukrainy" - powiedział Karel de Gucht agencji prasowej Belga.

Z prośbą o ekspertyzę w tej sprawie zwróciła się do strony belgijskiej premier Julia Tymoszenko podczas swej styczniowej wizyty w Brukseli. Belgia i Holandia były pierwszymi krajami, które wspólnie zorganizowały mistrzostwa Europy. Za cztery lata Ukraina ma przygotować turniej razem z Polską.

W Kijowie szefowi belgijskiej dyplomacji towarzyszą przedsiębiorcy z Olimpijskiego Klubu Biznesu, który skupia około 40 belgijskich firm specjalizujących się we wspieraniu imprez sportowych.

Reklama

W poniedziałek szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Hrihorij Surkis ostrzegł, że Ukraina może stracić organizację Euro 2012 z powodu opóźnień w budowie stadionów, infrastruktury transportowej i bazy hotelowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL