Reklama

Reklama

Etap dla sympatycznego Niemca

Piąty etap Tour de Pologne prowadzący z Wrocławia do Szklarskiej Poręby okazał się szczęśliwy dla Niemca Fabiana Wegmanna.

Zawodnik grupy Gerolsteiner odniósł zwycięstwo na pierwszym górskim odcinku, rozgrywanym w koszmarnych warunkach, przy mocno padającym deszczu, i zgłosił swoje aspiracje do zwycięstwa w wyścigu, gdyż po piątku awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reklama

- Na ostatnich metrach widziałem, że do przodu poszła czwórka kolarzy z Michaelem Boogerdem i Danielem di Luką. Mnie udało się do nich doskoczyć i wykorzystałem swój moment - tak charakteryzował finisz Niemiec.

Wegmann nie twierdzi jednak, że będzie walczył o zwycięstwo. - Generalnie przygotowuje się do mistrzostw świata, a tutaj mocni są di Luca, Julich czy Boogerd. Dla nich wyścig zaczął się dopiero w piątek - stwierdził kolarz grupy Gerolsteiner.

Wegmann to bardzo sympatyczny zawodnik, a potwierdza to Sławomir Błaszczyk, masażysta w niemieckim zespole. - To jeden z najbardziej lubianych przez kibiców kolarzy niemieckich. Grupa wykorzystuje jego popularność i często bierze on udział w reklamach telewizyjnych - powiedział.

Paweł Pieprzyca, Szklarska Poręba

Zobacz galerię zdjęć z 5. etapu Tour de Pologne

Relacje wideo na żywo można śledzić na portalu INTERIA.PL, a relacje radiowe w RMF FM.

Dowiedz się więcej na temat: Tour de Pologne | de Pologne | pologne | tour | etap

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje