Reklama

Reklama

Engel: Chcę zakończyć rok zwycięstwem

- "Operacja Norwegia" już się zaczęła - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji kraju Jerzy Engel. Polscy piłkarze w środę na stadionie warszawskiej Legii rozegrają towarzyski mecz z Islandią.

- Wybór przeciwników na towarzyskie mecze nigdy nie jest przypadkowy. Islandia gra podobnie jak Norwegia - nasz rywal w eliminacjach mistrzostw świata. Takie kontrolne spotkania są dla nas niezwykle ważne. Islandczycy już pokazali, że nawet najlepszym trudno jest z nimi wygrywać. Mecz z tą drużyną oznacza, że dla nas "Operacja Norwegia" już się zaczęła - powiedział Engel.

Reklama

Do Warszawy przybyli już wszyscy powołani przez trenera piłkarze. Najpóźniej, bo dopiero o godzinie 19, przyjechał Tomasz Kłos z 1.FC Kaiserslautern. Kadrowicze na stadionie Legii odbyli pierwszy trening, a we wtorek rano poddani zostaną badaniom. - To w dużym stopniu zadecyduje, kto w środę zagra w wyjściowym składzie. Teraz wszyscy czują się dobrze, nikt nie narzeka na żadne urazy - dodał trener.

Engel zdradził, że ma wszystkie kasety z meczami Islandii w eliminacjach mistrzostw świata.

- Wiadomo, że ten rok przyniósł nam wiele zmian na lepsze. Chcielibyśmy zakończyć go zwycięstwem - powiedział. W kadrze Engela m.in. znalazło się dwóch piłkarzy obecnego lidera ekstraklasy Wisły Kraków. Szansę debiutu w reprezentacji będzie miał Olgierd Moskalewicz.

- Ten piłkarz ostatnio miał najlepszy okres w swojej karierze. To chyba dobry moment, aby mógł sprawdzić się w kadrze - skomentował ten wybór selekcjoner. O drugim zawodniku Wisły Tomaszu Frankowskim mówił - Frankowski w lidze strzela bramki bardzo łatwo. W kadrze jednak już był i nie wzbudził do siebie przekonania. Myślę, że to najlepszy moment, aby wreszcie pokazał, że potrafi zdobywać gole także w meczach międzynarodowych.

Mecz Polska - Islandia rozpocznie się w środę o godzinie 18.00.

Posłuchaj co mówi przed meczem trener Engel

Dowiedz się więcej na temat: operacja | mecz | Norwegia | engel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje