Reklama

Reklama

Ele Opeloge zdobyła medal olimpijski, ale nie może go odebrać

Jedyna medalistka olimpijska z Samoa, podnosząca ciężary Ele Opeloge nie przyleci do kraju na uroczystość odebrania, przyznanego jej właśnie, srebra za występ w Pekinie w 2008 roku. Mieszkająca w Nowej Zelandii zawodniczka ma nieuregulowane sprawy pobytu w tym kraju.

Prywatny przylot do Samoa mógłby oznaczać iż nie mogłaby wrócić do Nowej Zelandii, w której ubiega się o prawo stałego pobytu - poinformowały media w Samoa.

31-letniej zawodniczki zabraknie też z tego samego powodu na gali "Samoa Sports Awards", która odbędzie się w najbliższy weekend w stolicy tego wyspiarskiego państwa - Apii.

Na igrzyskach w Pekinie Opeloge zajęła 4. miejsce w kategorii +75 kg, ale zawodniczki, które uplasowały się przed nią - druga Olha Korobkowa z Ukrainy oraz trzecia Marija Grabowiecka z Kazachstanu - zostały zdyskwalifikowane w tym roku przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) po ponownym przebadaniu próbek uczestników olimpiad w Pekinie i w Londynie (2012).

Reklama

W stolicy Wielkiej Brytanii sztangistka z Samoa uplasowała się na 6. miejscu, a w Rio de Janeiro nie startowała. W Brazylii zastąpiła ją młodsza siostra Mary, która niosła flagę kraju podczas ceremonii otwarcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL