Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa - wyrównany skład Betardu Sparty Wrocław

Z nowymi zawodnikami i po solidnie przepracowanym okresie przygotowawczym rozpocznie rozgrywki żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław. Zdaniem menadżera drużyny Piotra Barona, obecną formę drużyny będzie można ocenić dopiero po kilku meczach.

Baron podkreślił, że drużyna w każdym meczu będzie się starała walczyć o jak najlepszy wynik, ale nie ma wyznaczonego żadnego celu minimum. - Chcemy jechać swoje, a wyznaczanie sobie jakiś celów przed sezonem, to często pobożne życzenia. Tak naprawdę dopiero po pierwszych kilku meczach będziemy wiedzieć na co nas stać- powiedział.

Wrocławianie przygotowania do sezonu rozpoczęli już w listopadzie od ćwiczeń w hali sportowej. Pod koniec stycznia wyjechali także na dziesięciodniowy obóz kondycyjny do Zakopanego. Pierwsze treningi na torze Stadionu Olimpijskiego odbyły się 15 marca.

Reklama

- Treningi na torze przebiegają w miarę przyzwoicie, chociaż pogoda trochę nam przeszkadzała i nawet w ostatnich dniach było ciężko. W ostatnich dniach dowieźliśmy na tor trochę więcej materiału, ale o tym jak się prezentuje przekonamy się dopiero jak wszystko wyschnie - dodał menadżer.

Przed sezonem z Wrocławia odeszli Piotr Świderski (do Lotosu Wybrzeże Gdańsk), Adam Shields (do pierwszoligowego Startu Gniezno) i Maciej Janowski (do Azotów Tauron Tarnów).

Klub pozyskał Sebastiana Ułamka, Fredrika Lindgrena (obaj z Azotów Turon Tarnów), Taia Woffindena (ze Startu Gniezno) i Nicolaia Klindt'a. Po długich negocjacjach aneks do obowiązującej do końca 2012 r. umowy podpisał Kenneth Bjerre i w nowym sezonie pozostanie zawodnikiem Betardu.

- W tym roku mamy spore rezerwy, a skład jest dość wyrównany. Po odejściu Janowskiego nie mamy aż tak dobrego juniora, ale Patryk Malitowski powoli zaczął nam się "rozrastać" i powinien dalej systematycznie robić postępy - zaznaczył Baron.

W pierwszym meczu ligowym wrocławianie zmierzą się 9 kwietnia na wyjeździe z Turonem Azotami Tarnów. - Pierwszy przeciwnik na pewno jest bardzo trudny i pewnie będzie się w tym sezonie liczył w walce o tytuł, ale my do każdego spotkania przykładamy się zawsze tak samo. Pojedziemy do Tarnowa i powalczymy- zakończył.

Skład Betardu Sparty Wrocław:

Seniorzy: Sebastian Ułamek, Tomasz Jędrzejak, Fredrik Lindgren (Szwecja), Kenneth Bjerre (Dania), Tai Woffinden (Anglia), Dennis Andersson (Szwecja), Nicolai Klindt (Dania).

Juniorzy: Patryk Malitowski, Patryk Kociemba, Mateusz Gradka, Patryk Dolny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje