Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa - PGE Marma Rzeszów ogłosiła skład

Grzegorz Walasek, Fin Joonas Kylmaekorpi, Niemiec Marco Gaschka i Łukasz Sówka - to czwórka nowych żużlowców PGE Marmy Rzeszów. Skład zespołu na sezon 2012 oficjalnie ogłoszono w czwartek.

- Nasza drużyna ma duży potencjał, jest ambitna i stać ją na walkę z najlepszymi. Podstawowym celem w pierwszym etapie rozgrywek jest zakwalifikowanie się do rundy play off - powiedziała prezes rzeszowskiego klubu Marta Półtorak.

- Mamy mocniejszy zespół niż przed rokiem. Dużym wzmocnieniem jest Grzegorz Walasek, który od lat potwierdza wysoką formę - skomentował trener Dariusz Śledź. - Myślę, że także Joonas Kylmaekorpi, niesiony falą sukcesu na długim torze pokaże w końcu, na co go stać w klasycznym żużlu. Juniorzy to młodzi chłopcy, ale utalentowani i robią postępy.

Reklama

- Rzeszów ma w kraju dobrą markę. Byłem przypisywany do różnych zespołów, m.in. do Gdańska, ale to były tylko spekulacje. Kontrakt z PGE Marmą podpisałem już dosyć dawno, ale ponieważ była taka umowa z panią Martą, aby o tym nie mówić, więc milczałem - uśmiechał się Walasek - były zawodnik Polonii Bydgoszcz, który związał się z PGE Marmą roczną umową.

Gaschka o istnieniu polskiego zespołu dowiedział się z internetu.

- Nowy klub w Polsce znalazłem w... internecie. Mam 18 lat, mieszkam w Niemczech, ale wkrótce z bratem przeprowadzę się do Rzeszowa, aby móc częściej startować i trenować. Mój tato jeździł w motocrossie. Kupił mi motorynkę jak miałem 10 lat, ale żużel bardziej mi się spodobał. Wierzę, że w Polsce, gdzie dyscyplina ta stoi na wysokim poziomie, będę się rozwijał i będę potrzebny rzeszowskiej drużynie. Do tej pory jeździłem w lidze niemieckiej razem z Walaskiem w Stralsundzie - powiedział Niemiec, który złożył już potrzebne dokumenty o otrzymanie polskiego paszportu.

Łukasz Sówka (rocznik 1993), ostatni sezon na zasadzie wypożyczenia z Falubazu Zielona Góra spędził w klubie z Ostrowa. Do Rzeszowa również został wypożyczony na rok.

Fin Joonas Kylmaekorpi w tym roku startował w pierwszoligowym Lokomotivie Daugavpils. To aktualny mistrz świata na długim torze.

Półtorak z satysfakcją potwierdziła dalszą współpracę z firmą PGE, a trener Śledź poinformował, że 10 marca 2012 planowany jest wyjazd na treningi do Gorican.

W Rzeszowie trwa budowa nowej trybuny. W związku z tym musi zostać przebudowany (zwężony) także tor. Kibice i zawodnicy mają nadzieję, że inwestycja zakończy się w terminie.

Skład PGE Marmy Rzeszów 2012

Seniorzy: Jason Crump, Rafał Okoniewski, Grzegorz Walasek, Lee Richardson, Maciej Kuciapa, Joonas Kylmaekorpi.

Juniorzy: Łukasz Kret, Kamil Prokop, Marko Gaschka, Łukasz Sówka.

Trener Dariusz Śledź.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy