Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Kluby z Lubuskiego wyjadą za granicę

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra i Caelum Stal Gorzów do nowego sezonu będą przygotowywać się na zagranicznych zgrupowaniach.

Wicemistrzowie Polski wyjadą do Czech i Włoch, a gorzowianie tradycyjnie do chorwackiego Gorican.

Reklama

Krajowi zawodnicy Falubazu Zielona Góra w niedzielę na tydzień udadzą się do czeskiego Harrachova.

"Będziemy pod samą skocznią. Jest tam dobre zaplecze. Zawodnicy będą biegać, ćwiczyć kondycję, pojeżdżą na nartach. Z pewnością to będzie czas spędzony z pożytkiem" - powiedział prezes zielonogórskiego klubu Robert Dowhan.

Drugie zgrupowanie zaplanowane jest w lutym we Włoszech. "Tam zjawią się też zagraniczni zawodnicy, bo na razie Greg Hancock jest w Kalifornii, a Szwedzi mają swoje obozy. We Włoszech to już będzie roztrenowanie, tak by nie przeciążać organizmu" - dodał Dowhan.

Z kolei zawodnicy Caelum Stali Gorzów tradycyjnie już będą się przygotowywać w chorwackim Gorican. Wyjadą tam 6 marca i spędzą pięć dni.

"W tym samym czasie będzie tam także przebywać reprezentacja Danii, w której są trzej nasi żużlowcy: Nicki Pedersen, Hans Andersen i Niels Kristian Iversen. To doskonała okazja do integracji i wspólnych przygotowań" - poinformował PAP rzecznik gorzowskiego klubu Daniel Siczyński.

Dowiedz się więcej na temat: Zielona Góra | Gorzów | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama