Reklama

Reklama

Ekstraliga: Hit pod Jasną Górą

W poniedziałek 3 maja rozegrana zostanie szósta kolejka spotkań żużlowej ekstraligi.

Do najbardziej emocjonującego spotkania powinno dojść w Częstochowie, gdzie tamtejszy Włókniarz podejmował będzie niepokonany dotychczas zespół Atlasu Wrocław.

Unia Tarnów - ZKŻ Zielona Góra

Tarnowski zespół tym razem nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z pokonaniem rywala. Zespół ZKŻ awizuje przyjazd w polskim składzie i tym samym sympatycy Unii nie doczekają się raczej zbyt wielu emocji. Każdy inny wynik aniżeli wysokie zwycięstwo gospodarzy będzie niespodzianką.

Nasz typ: 56:34

Unia Leszno - Apator Toruń

Reklama

W Wielkopolsce szykuje się bardzo ciekawe widowisko. Zespół gospodarzy po wygranej w Rybniku na własnym torze będzie chciał zainkasować kolejne dwa punkty. Goście po porażce na własnym torze z tarnowską Unią będą szukali punktów na wyjeździe. Zdaniem trenera gości, Jana Ząbka jeśli tylko cały jego zespół pojedzie równo to istnieje szansa na zdobycie Leszna. - Musimy się sprężyć i dołożyć wszelakich starań, aby wygrać w Lesznie. Kluczem do tego będzie równa jazda wszystkich zawodników. W każdym meczu trzeba szukać punktów. Zwyciężyliśmy w Częstochowie, stać nas na pokonanie Unii - mówi toruński szkoleniowiec. W zespole gospodarzy ponownie zaprezentuje się Krzysztof Kasprzak, który po kontuzji wraca do pełnej dyspozycji. Jeśli formę z ostatniego meczu utrzyma Damian Baliński, Jacek Rempała oraz dotychczas niezawodny Leigh Adams to dwa punkty w poniedziałek powinny zostać w Lesznie.

Nasz typ: 48:42

Włókniarz Częstochowa - Atlas Wrocław

Podobnie jak w Lesznie, emocji nie powinno zabraknąć w spotkaniu rozgrywanym w Częstochowie, gdzie tamtejszy Włókniarz zmierzy się z Atlasem Wrocław. Podopieczni Marka Cieślaka myślą o kolejnym, szóstym już zwycięstwie. Częstochowski tor doskonale zna wrocławski szkoleniowiec, a wiele lat startował na nim rewelacyjnie spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Sławomir Drabik. - Jeśli będziemy prezentowali się tak jak w meczach rozgrywanych do tej pory to o wynik meczu jestem spokojny - mówi wrocławski szkoleniowiec. Gospodarze jednak po dwóch wygranych nabierają najwyraźniej wiatru w żagle. Teraz liczą na pokonanie Atlasu. - Drużyna jedzie coraz lepiej. Rewelacyjnie pojechał z ZKŻ Grzegorz Walasek, do formy wraca Sullivan, jeśli tylko lepiej pojedzie Ułamek to dwa punkty są jak najbardziej w naszym zasięgu - twierdzi Andrzej Jurczyński.

Nasz typ: 45: 45

Polonia Bydgoszcz - RKM Rybnik

W Bydgoszczy bardzo ważne spotkanie pomiędzy dwoma zespołami, które jak na razie walczą o zachowanie statusu ekstraligowca. Po kompromitującej porażce we Wrocławiu podopieczni Zdzisława Ruteckiego zapowiadają skuteczną rehabilitację. - Przygotowujemy się głównie do spotkań rozgrywanych na naszym torze dlatego nie dopuszczam do siebie myśli o porażce. - mówi Jacek Krzyżaniak. Rybniczanie doskonale zdają sobie sprawę, że kolejna z rzędu porażka postawi ich w arcytrudnej sytuacji. Najpoważniejszym ich atutem w walce z polonistami wydaje się być Anglik, Mark Loram, który doskonale zna bydgoski tor i obecnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem RKM.

Nasz typ 51: 39

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | szkoleniowiec | Wrocław | Leszno | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje