Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych - Mroczkowski zawieszony za doping

Kontrola antydopingowa przeprowadzona po meczu ekstraklasy piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy wykazała obecność w organizmie Macieja Mroczkowskiego niedozwolonej substancji metyloheksanaminy. Kapitan kwidzyńskiego zespołu został zawieszony w prawach zawodnika.

- Od Komisji Dyscyplinarnej ZPRP zależeć będzie, na jak długo Maciej zostanie zdyskwalifikowany. Mamy nadzieję, że sankcja nie okaże się zbyt dotkliwa, bowiem taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy, a z wyjaśnień zawodnika wynika, że była to wina napoju energetyzującego, który wypił tego dnia przed meczem. Odbyło się to zatem poza klubem i nie miało związku z odżywkami podawanymi przez trenera odnowy biologicznej. Mroczkowski wypił ten napój na własną rękę, powiedział co to było i dlatego liczymy, że zawieszenie nie będzie trwało zbyt długo - powiedział prezes MMTS Jacek Wilke.

Reklama

W tym meczu MMTS przegrał u siebie z Azotami 22-24, a 31-letni Mroczkowski zdobył jedną bramkę.

W środę za stosowanie tego samego niedozwolonego środka Wydział Gier i Dyscypliny PZHL ukarał dwóch hokeistów, Daniela Laszkiewicz z Comarch Cracovii i Michała Radwańskiego z Ciarko PBS Bank Sanok. Pierwszy, dla którego była to druga dopingowa wpadka, został zdyskwalifikowany na rok, a Radwański na miesiąc.

Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | doping | ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje