Ekstraklasa piłkarska: Remis w Jaworznie

Na stadionie Victorii w Jaworznie dokończono dziś inauguracyjną kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Beniaminek Garbarnia Szczakowianka zremisował z krakowską Wisłą 1:1.

Inicjatywa w spotkaniu należała do podopiecznych Marka Motyki, którzy częściej atakowali bramkę nowego golkipera Wisły Angelo Hugues'a. Bramki padły w końcówce pierwszej połowy. Historyczne trafienie dla Szczakowianki uzyskał w 43. minucie Dariusz Kozubek. Wyrównał minutę później, po znakomitej akcji Kamila Kosowskiego, najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Maciej Żurawski.

Po przerwie kapitalnej okazji dla Szczakowianki nie wykorzystał Błasiak, który w pojedynku sam na sam z bramkarzem Wisły ociągał się ze strzałem i dzięki temu "Biała Gwiazda" wywiozła z Jaworzna jeden punkt.