Reklama

Reklama

Ekstraklasa piłkarska: Przed 20. kolejką

We wtorek i środę piłkarze naszej ligi rozegrają 20. kolejkę spotkań. Najciekawiej zapowiada się mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa.

Spotkanie to da odpowiedź na pytanie o wartość obu drużyn, które na wiosnę grają w kratkę. Z pewnością wiele emocji będzie również na innych stadionach, choćby na derby Śląska.

Reklama

GKS/Dospel Katowice - Ruch Chorzów, wtorek godz. 18.30

W derbach Śląska zawsze wszystko jest możliwe. Piłkarze gospodarzy prezentują ostatnio skuteczną grę, wygrali trzy ostatnie spotkania, strzelając 4 bramki i nie tracąc żadnej, dzięki czemu nieoczekiwanie znaleźli się na pozycji lidera. Ruch Chorzów w ostatniej kolejce uległ na własnym boisku Odrze Wodzisław. Teoretycznym faworytem są oczywiście gospodarze, ale czy potwierdzą to na boisku?
Typ INTERIA.PL: 1
Typ RMF FM: X

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Groclin-Dyskobolia, środa godz. 18.30

Faworyt meczu może być tylko jeden. Naprzeciwko drużyny złożonej w dużej mierze z juniorów staje zespół, który na wiosnę z bagażem dwóch bramek odprawił m.in. Wisłę Kraków i Legię Warszawa. Przewagi czysto piłkarskiej nie będzie w stanie zniwelować atut własnego boiska.
Typ INTERIA.PL: 2
Typ RMF FM: 2

Amica Wronki - Widzew Łódź, środa godz. 18.00

Po nieudanym początku rozgrywek Stefan Majewski zastąpił na stanowisku trenera Amiki Mirosława Jabłońskiego. Majewski w debiucie wywiózł 3 punkty ze Szczecina, jednak nie należy tego uznawać za jakiś szczególny wyczyn. Również sytuacja w Widzewie daleka jest od spokojnej. Po wygranym meczu z Wisłą Płock z pracy w klubie zrezygnował menedżer generalny Andrzej Grajewski oraz solidaryzujący się z nim trener Petr Nemec. W meczu z Amiką gości najprawdopodobniej poprowadzi Janusz Wójcik. Szanse są wyrównane, ale atut własnego boiska może okazać się decydujący.
Typ INTERIA.PL: 1
Typ RMF FM: 1

Odra Wodzisław Śląski - Zagłębie Lubin, środa godz. 16.00

Odra - mimo odejścia przed sezonem Sibika i Rockiego wciąż gra bardzo dobrze. Po kolejnych zwycięstwach wodzisławianie zrównali się punktowo z krakowską Wisłą i tracą tylko punkt do lidera. Zagłębie Lubin po wysokiej porażce w Krakowie, zwyciężyło KSZO Ostrowiec 2:0. Z Wodzisławia goście wyjadą jednak na tarczy.
Typ INTERIA.PL: 1
Typ RMF FM: 1

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin - godz. 18:00

Górnik wygra z Pogonią, bo Szczecinianie dostają lanie od każdego. Zabrzanie osiągnęli bardzo cenny remis w Warszawie, który może ich podbudować. Jeśli podopieczni Waldemara Fornalika poprawią skuteczność powinni wbić rywalom kilka bramek. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Górnika, będzie niespodzianką.
TYP INTERIA.PL 1
TYP RMF FM 1

Polonia Warszawa - Garbarnia Szczakowianka Jaworzno - godz. 16:00

Po sromotnej porażce w Poznaniu z Lechem poloniści będą chcieli się zrehabilitować. Do zespołu wróci Igor Gołaszewski i pod jego kierunkiem "Czarne Koszule" postarają się o czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej. Garbarnia na wyjeździe nie wygrała żadnego meczu w tym sezonie i tym razem raczej nie zdobędzie trzech punktów, które naszym zdaniem zostaną na Konwiktorskiej.
TYP INTERIA.PL 1
Typ RMF FM: 1

Wisła Płock - Lech Poznań - godz. 18:00

Czy wysokie i pewne zwycięstwo Lecha nad Polonią doda pary "Kolejorzowi"? Z meczu na mecz poznaniacy grają coraz lepiej i widać, że zespół zaczyna się zgrywać. Odkrycie rundy wiosennej Bartosz Ślusarski będzie chciał udowodnić w Płocku, że należy mu się miejsce w pierwszym składzie Lecha. Płocczanie po porażce z Widzewem są coraz bliżej strefy spadkowej. Czy Lech dobije mającego kłopoty rywala?
TYP INTERIA.PL X
Typ RMF FM: 2

Wisła Kraków - Legia Warszawa - godz. 18:30

Szlagier kolejki, a może nawet rundy. Mistrz Polski przyjeżdża do głównego faworyta ligi, który niespodziewanie zostawił 3 punkty w Grodzisku. Legia nie potrafiła wygrać z Górnikiem i wykorzystać potknięcia Wisły. Obie drużyny spisują się trochę poniżej oczekiwań, ale wciąż wymienia się je w gronie faworytów do mistrzostwa Polski. - Gramy z najlepszą polską drużyną i zobaczymy, na co nas stać. Jedziemy po zwycięstwo - powiedział Okuka. Wiślacy będą chcieli zmazać plamę po porażce z Groclinem i naszym zdaniem to im się powiedzie.
TYP INTERIA.PL 1
Typ RMF FM: 1

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Legia Warszawa | mecz | Warszawa | Ekstraklasa | RMF FM | RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama