Ekstraklasa: GKS zdobył Wronki

Piłkarze GKS/Dospelu Katowice odczarowali stadion we Wronkach i po raz pierwszy w historii pokonali Amikę na jej boisku. W inauguracyjnym meczu 14. kolejki podopieczni Jana Żurka, po trafieniu Marcina Bojarskiego, wygrali 1:0.

Było to drugie z rzędu ligowe wyjazdowe zwycięstwo katowiczan. Przed tygodniem GKS/Dospel pokonał 3:0 Odrę w Wodzisławiu.

Amica wystąpiła w tym spotkaniu mocno osłabiona, bowiem trener Mirosław Jabłoński nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych pięciu zawodników podstawowego składu, w tym lidera drużyny Tomasza Dawidowskiego.

Decydująca o losach meczu była akcja przeprowadzona przez katowiczan w 30 minucie spotkania. Adam Bała zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na wolne pole Krzysztofa Gajtkowskiego, który posłał futbolówkę obok wychodzącego Szamotulskiego do Marcina Bojarskiego, a ten z kilku metrów, mimo rozpaczliwej interwencji Jikii, skierował ją do pustej bramki.

Amica mogła wyrównać cztery minuty po przerwie, bowiem arbiter spotkania Krzysztof Słupik podyktował rzut karny za faul na Bartoszu Ławie. "Jedenastkę" wykonywał Grzegorz Król, jednak jego lekki i sygnalizowany strzał pewnie wyłapał Jarosław Tkocz..

Na dziesięć minut przed końcem meczu sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję i przerwał mecz z powodu gęstej mgły jaka spowiła płytę boiska we Wronkach. Arbiter liczył chyba na poprawę warunków do gry. Mgła nie ustąpiła i piłkarze musieli dokończyć spotkanie przy jeszcze bardziej ograniczonej widoczności.