Reklama

Reklama

Echa GP Danii : Szwedzkie media: Gollob nie jeździł, lecz latał

Duńskie media komentują, że Tomasz Gollob wygrywając Grand Prix Kopenhagi kompletnie zdruzgotał żużlowców gospodarzy i pozbawił ich szans na walkę o mistrzostwo świata. W Szwecji określono go jako latającego Polaka, a jego jazdę jako spektakularną.

Szwedzka agencja prasowa TT skomentowała, że "aktualny mistrz świata był w sobotę na stadionie Parken po prostu niemożliwy i zwyciężył w spektakularny sposób, nie dając rywalom żadnych szans. Mimo że po dwóch wyścigach miał zaledwie dwa punkty, ten doświadczony 40-latek skoncentrował się i później wygrał wszystko, aż pięć biegów z rzędu".

Agencja podkreśliła, że w finale Gollob dał prawdziwy pokaz jazdy, chyba najwyższy jakościowo w tej dyscyplinie sportu. "Szybkość, jaką osiągnął na pierwszej prostej można porównać do wystrzału kuli armatniej. Polak nie jechał na motocyklu, on na nim latał nad rywalami".

Reklama

Duńska prasa również zachwyca się wspaniałym stylem zwycięstwa Golloba, ale też dużo pisze o "fiasku na własnym stadionie". "Porażka Nickiego Pedersena podczas tego nieszczęśliwego dla niego wieczoru na własnym terenie załamała go i chyba już zrezygnował z walki o kolejny tytuł mistrza świata" - wspomniał dziennik "Ekstrabladet".

Pedersen, trzykrotny mistrz świata żalił się, że nie był w stanie nic zrobić przeciw trójce żużlowców. "Tomasz Gollob, Greg Hancock i Jason Crump są zbyt mocni i szybcy".

"Kenneth Bjerre, który miał najgorsze GP w karierze, musi teraz poważnie zrewidować swoje plany po porażce na Parken" - skomentował dziennik "Jyllands Posten", który przed rozpoczęciem serii GP cytował zawodnika. Mówił, że w tym sezonie będzie walczył o tytuł mistrza świata.

"Tyle razy powtarzał, że jeździ w GP po to, aby wygrywać. Teraz w klasyfikacji prowadzi Gollob z 61 punktami, a Bjerre, któremu wyraźnie w sobotę brakowało szybkości, był dopiero 13. i ma zaledwie 27 punktów" - napisał "Jyllands Posten".

Zbigniew Kuczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy