Reklama

Reklama

Dziś początek Windsurfing Era Cup 2003

Dziś w Międzyzdrojach rozpoczęła się pierwsza edycja regat Windsurfing Era Cup 2003. Zgłosiła się blisko setka zawodników i zawodniczek, aby walczyć o punkty do Pucharu Europy w Formule Windsurfing. Pula nagród w Międzyzdrojach wynosi 135 tysięcy zł (ok. 30 tys. euro).

Polskę reprezentować będą m.in. mistrzyni świata w Formule Windsurfing - Dorota Staszewska oraz brązowy medalista światowego czempionatu - Wojciech Brzozowski.

W Miedzyzdrojach jest również lider klasyfikacji Pucharu Europy, Steve Allen (Australia) i wielu innych liczących się windsurferów.

W ciągu jednego dnia przewidzianych jest nie więcej niż cztery wyścigi, a więc około g. 17.00 można spodziewać się relacji i wyników. Regaty potrwają do soboty, 12 lipca.

W przyszłym tygodniu zawodnicy przeniosą się do Juraty, gdzie odbędą się drugie zawody z cyklu Windsurfing Era Cup. Tym razem deskarze będą walczyć o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski 2003. Natomiast na początku sierpnia cała światowa czołówka przyjedzie do Łeby i tam będzie zmagać się o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata PWA. Zawody w Łebie są to najwyższe rangą regaty cyklu WEC. Pula Windsurfing Era Cup ogółem wynosi 450 tys. zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne