Reklama

Reklama

Działacze PZPN promują Euro w Chicago

Działacze PZPN, którzy od początku tygodnia przebywają w Chicago, w czwartek na spotkaniu z miejscową Polonią promowali Euro 2012. Prezes związku Grzegorz Lato podkreślał, że zawsze cieszy się z możliwości spotkania z Polonusami.

- Zawsze jak przyjeżdżamy do Stanów Zjednoczonych to mamy spotkania z Polonią. Są to ludzie, których znamy, nasi przyjaciele, trenerzy i zawodnicy - powiedział Lato. Jak podkreślił ważną częścią spotkania była konferencja prasowa poświęcona sprawie organizacji piłkarskich mistrzostw Europy 2012.

Z kolei sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina wskazywał˙nie tylko na dobre relacje z Polonią w Chicago, ale także z amerykańską federacją piłki nożnej.

Reklama

- My przede wszystkim mamy bardzo dobre kontakty z federacją piłkarską Stanów Zjednoczonych. Mecze, które odbywają się dosyć często, załatwiamy w błyskawicznym tempie. Amerykanie lubią z nami grać, bo wiedzą, że na stadiony przyjdą kibice. W końcu w Chicago mieszka dużo Polaków - powiedział.

Kręcina podkreślił, że związkowi zależy, by Polacy mieszkający w USA, ale i Amerykanie polskiego pochodzenia byli na bieżąco informowani o stanie przygotowań do Euro-2012.

- Jest to oferta turystyczna skierowana do środowiska polonijnego, bo przecież każdy kibic, który mieszka w Stanach Zjednoczonych jest potencjalnym kibicem drużyny europejskiej. Kibice amerykańscy są coraz bardziej rozkochani w piłce nożnej i myślę, że wielu z nich będzie gośćmi na Euro 2012, imprezie która odbędzie się w Polsce i na Ukrainie - dodał.

Dyrektor turnieju UEFA Euro 2012 Polska Adam Olkowicz przypomniał, że to właśnie w Chicago półtora roku temu powstał Komitet Euro 2012 USA, pierwszy tego typu komitet wsparcia poza Europą.

- Od tego czasu odbywamy doroczne konferencje i informujemy o stanie przygotowań. Jest duże zainteresowanie nie tylko wśród amerykańskiej Polonii, ale także ukraińskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie - powiedział Olkowicz.

Dodał, że wiadomość o wyjeździe do USA prezesa PZPN dotarła do szefa UEFA Michela Platiniego.

- Informacja, że prezes PZPN przybywa do Chicago, by między innymi promować Euro na takich spotkaniach jak to z Polonią, dotarła odpowiednio wcześnie do prezydenta UEFA Michela Platiniego i została przez niego zaakceptowana - zaznaczył.

W tym tygodniu w Mińsku odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA, jednak jak powiedział Olkowicz: - Nie było konieczności reprezentowania PZPN, ponieważ decyzje podejmował Komitet Wykonawczy, w którym Polska nie ma swojego przedstawiciela.

Delegacja Polskiego Związku Piłki Nożnej, która w Chicago towarzyszy piłkarskiej kadrze, odbyła także spotkania z lokalnymi działaczami sportowymi. Planowane są rozmowy z zarządem drużyny Chicago Fire. Mecz towarzyski USA - Polska rozegrany zostanie w sobotę na stadionie Soldier Field.

Konferencję prasową i spotkanie w klubie Martini zorganizował Komitet Euro 2012 USA i Polsko-Amerykańska Izba Gospodarcza.

Dowiedz się więcej na temat: lato | Grzegorz Lato | UEFA | komitet | USA | działacze | Euro 2012 | Chicago | PZPN

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje